دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

جامعه پزشکی دانشگاه آزاد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد

جامعه پزشکی دانشگاه آزاد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد
جامعه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعمال ددمنشانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه را محکوم کرد.
کد خبر : 873022

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جامعه پزشکی شامل اساتید، دانشجویان، پرستاران، کارکنان بهداشتی و درمانی شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز آموزش پزشکی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای خواستار توجه سریع نهاد‌های بین‌المللی به وضعیت فجیع بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی نوار غزه و حفظ جان پزشکان، کادر درمانی، رانندگان آمبولانس‌ها و پرستاران به‌منظور ایفای وظایف انسانی خود برای نجات جان کودکان و زنان شدند.

در این بیانیه آمده است: درحال حاضر نوار غزه توسط ارتش رژیم جعلی صهیونیستی به‌طور کامل به محاصره در آمده  و برق و آب  بر روی مردم  مظلوم  این خطه قطع و از حمل و نقل موادغذایی و دارو جلوگیری  می‌شود.

در این بیانیه بیان شده است: با وجود درخواست مجامع بین‌المللی برای رسیدگی فوری به وضعیت بیمارستان‌ها، متأسفانه هیچ‌گونه اقدامی از سوی رژیم کودک‌کُش صهیونیستی برای کاهش درد‌ها و آسیب‌های وارده بر غیرنظامیان ازجمله زنان و کودکان فلسطینی صورت نمی‌گیرد.

در بیانیه جامعه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بیان شده است: گزارش‌های زیادی از هدف قرار دادن آمبولانس‌ها و به شهادت رساندن رانندگان آن‌ها منتشر شده که چهره زشت و کریه این رژیم را بیشتر می‌نمایاند. اکنون جان پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشتی و درمانی بر اثر حملات گسترده جنگنده‌های صهیونیستی به خطر افتاده است.

در این بیانیه مطرح شده است: ما اعضای جامعه پزشکی شامل استادان، مدیران، دانشجویان، پرستاران، کادر درمانی  و بهداشتی شاغل در مراکز و  واحد‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام حمایت از حقوق ملت فلسطین از مجامع جهانی می‌خواهیم براساس مفاد کنوانسیون ژنو مصوب ۱۹۴۹، در زمینه تأمین امنیت مراکز بهداشتی و کادر درمانی  در نوار غزه و ایجاد گذرگاه امن برای انتقال ایمن مجروحان جنگی به‌خصوص کودکان و زنان برای درمان و مراقبت در بیمارستان‌های خارج از مناطق جنگی ازجمله بیمارستان و مراکز پزشکی اقدام فوری و سریع انجام دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته