دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 مهر 1402 - 22:31

امیرعبداللهیان: گفت‌وگوهای مهمی با بشار اسد داشتیم

امیرعبداللهیان: گفت‌وگوهای مهمی با بشار اسد داشتیم
وزیر امور خارجه ایران که در ادامه سفرهای منطقه‌ای با محور تحولات فلسطین و غزه به سوریه رفته است، با رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.
کد خبر : 873001

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیئتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های عالیرتبه سوریه درباره مناسبات دوجانبه و تحولات فلسطین و نوار غزه در دمشق حضور دارد، پس از دیدار و گفت‌وگو با فیصل المقداد همتای سوری خود در جمع خبرنگاران به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.

وی گفت: ساعاتی قبل گفت‌وگوهای مهمی با بشار اسد داشتیم و درباره آخرین تحولات فلسطین و جنایات جنگی رژیم آپارتاید و کودک کش اسرائیل با همکار و برادرم آقای فیصل المقداد هم مشورت های نزدیکی را انجام دادیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: متاسفانه لحظاتی پیش مطلع شدم که در مناطق مرزی جنوب لبنان جمعی از خبرنگاران با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند و تعدادی هم مجروح شدند. ضمن ابراز همدردی با جامعه خبرنگاران و خانواده آنها از تلاش‌های جامعه خبری برای انعکاس واقعیات و جنایات رژیم کودک کش اسرائیل صمیمانه تشکر می‌کنم. 

این دیپلمات عالیرتبه ایرانی همچنین اضافه کرد: سوریه همواره به عنوان یکی از خطوط مقدم در محور مقاومت نقشی اساسی در حمایت از فلسطین، زنان کودکان و غیرنظامیان و محور مقاومت داشته است. 

امیرعبداللهیان گفت: براساس اخبار موجود همچنان تعدادی از شهرک‌های اشغالی در تصرف و کنترل نیروهای مقاومت فلسطینی قرار دارد. همچنین تعدادی از پادگا‌ن‌ها و مراکز نظامی نیروهای رژیم اشغالگر در اختیار و کنترل مقاومت فلسطین است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران افزود: رژیم صهیونیستی که قادر نیست در این مناطق با نیروهای مقاومت رویارو شود اقدام به بمباران و کشتار غیرنظامیان و زنان و کودکان در قالب نوعی قتل عام جمعی در غزه کرده است.

وزیر خارجه تأکید کرد: به جنگ افروزان علیه غیرنظامیان، زنان و کودکان در غزه هشدار داده می‌شود تا دیر نشده جنایات جنگی علیه بشریت و غیرنظامیان در غزه را فورا متوقف کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر