دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 مهر 1402 - 14:38

پوتین درباره عواقب حمله زمینی به غزه هشدار داد

پوتین درباره عواقب حمله زمینی به غزه هشدار داد
رئیس جمهور روسیه با انتقاد از رویکرد یکجانبه‌گرایانه آمریکا در حل مسئله فلسطین، هشدار داد که حمله زمینی اسرائیل به غزه عواقب سنگینی خواهد داشت.
کد خبر : 872971

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در اظهارات جدید خود در زمینه جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها گفت: عملیات زمینی اسرائیل در غزه منجر به تلفات غیرنظامیان خواهد شد و مهمترین چیز در حال حاضر توقف خونریزی است.

وی با اشاره به سنگ‌اندازی‌های ایالات متحده در حل مسأله بحران فلسطین افزود: واشینگتن روند حل و فصل منازعه اسرائیل و فلسطین را به انحصار خود درآورده است و حقوق تاریخی مشروع فلسطینیان را نادیده گرفت. خط مشی یک سویه آمریکا اوضاع را به بن‌بست کشاند. آنها می‌خواستند این مشکل سیاسی را با کمک برخی انگیزه‌‌های اقتصادی حل کنند.

وی همچنین با اشاره به نشانه‌هایی مبنی بر آمادگی رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به غزه گفت: احتمال انجام عملیات زمینی در غزه عواقب بسیار سنگینی خواهد داشت.

وزارت بهداشت فلسطین روز جمعه، ۱۳ اکتبر اعلام کرد که تعداد قربانیان تجاوزات همه جانبه رژیم صهیونیستی به مردم در نوار غزه و کرانه باختری به ۱۵۷۲ شهید و ۷۲۶۲ مجروح رسیده است.

طبق گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، این وزارتخانه در اطلاعیه‌اش اعلام کرد که تعداد قربانیان نوار غزه به ۱۵۳۷ شهید و حدود ۶۶۱۲ زخمی رسیده است. این در حالی است که تلفات در کرانه باختری به ۳۵ شهید و بیش از ۶۵۰ زخمی رسیده و ۲۱۰ نفر از مجروحان به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته