دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 مهر 1402 - 17:00

بلینکن: به عنوان یک یهودی به اسرائیل آمدم/ ۲۵ آمریکایی کشته شدند

بلینکن: به عنوان یک یهودی به اسرائیل آمدم  ۲۵ آمریکایی کشته شدند
وزیر امور خارجه آمریکا در سفر امروز خود به سرزمین‌های اشغالی با اشاره به تبار یهودی خود، حمایت تمام قد واشینگتن از رژیم صهیونیستی را اعلام کرد و جنایت این رژیم را به عنوان «حق دفاع از خود» توجیه کرد.
کد خبر : 872910

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده است در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که من نه فقط به عنوان وزیر خارجه ایالات متحده بلکه به عنوان یک یهودی که پدربزرگش از قتل گریخته است، به اینجا آمده‌ام.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه مدعی: کاری که حماس کرد وحشتناک است و شبیه اقداماتی است که داعش انجام داد.

وی در ادامه این ادعا اقزود: عدم محکومیت اقدام‌های حماس باعث می‌شود مردم در اسرائیل و در همه جا در خطر باشند، هیچ توجیهی برای جنایت‌های حماس وجود ندارد. هر کس خواهان صلح و عدالت است باید حماس را محکوم کند.

 وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: حماس از منابع خود برای ساخت راکت و حفر تونل استفاده می‌کند. حماس تنها یک برنامه دارد که نابودی اسرائیل است.

وی ادامه داد: پیامی که من برای اسرائیل دارم، این است که ما همواره در کنار شما خواهیم ماند...از تشکیل دولت اضطراری در اسرائیل استقبال می‌کنیم و مهمات برای سامانه پاتریوت و مهمات مختلف دیگر را در اختیار اسرائیل قرار خواهیم داد.در کنگره حمایت قاطعی از امنیت اسرائیل وجود دارد. ایالات متحده از اسرائیل حمایت می‌کند. ما یک ناو هواپیمابر فرستادیم، در حال تقویت نیروهای خود در منطقه و استفاده از دیپلماسی قوی برای جلوگیری از گسترش دامنه درگیری هستیم. هیچ توجیهی برای جنایات حماس وجود ندارد

درحالیکه جنگنده‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی برای ششمین روز متوالی همچنان به بمباران وحشیانه مناطق مسکونی نوار غزه و کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع ادامه می‌دهد، وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: اسرائیل حق و وظیفه دارد از خودش دفاع کند و اطمینان حاصل کند که آنچه رخ داده تکرار نخواهد شد.

همچنین بلینکن رقم آمریکایی‌های کشته شده در فلسطین اشغالی را ۲۵ نفر اعلام کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در این دیدار از آمریکا بابت حمایت همیشگی از صهیونیسم تشکر کرد و گفت: آمریکا متشکریم بابت حمایت از اسرائیل در امروز، فردا و همیشه.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته