دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
گزارش آنا از یک بازدید شهری؛

اقدامات شهرداری منطقه ۱۵ از احداث کلینیک گل و گیاه تا پروژه‌های راه‌سازی

اقدامات شهرداری منطقه ۱۵ از احداث کلینیک گل و گیاه تا پروژه‌های راه‌سازی
محمد شیری، شهردار منطقه پانزده تهران گفت: احداث کلینیک پرورش گل و گیاه در غرب منطقه ۱۵ در دستور کار قرار گرفته و در یک بنای ۱۱۰۰ متری احداث خواهد شد.
کد خبر : 872742

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اهالی رسانه امروز از منطقه ۱۵ بازدید کردند و در این میان شهردار به سوالات آنها پاسخ داد.از جمله نقاط بازدید شده کلینیک گل و گیاه، آرامستان ارامنه تهران و کوشک امیرسلیمانی بود که محمد شیری شهردار منطقه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: احداث کلینیک پرورش گل و گیاه در غرب منطقه ۱۵ در دستور کار قرار گرفته و در یک بنای ۱۱۰۰ متری احداث خواهد شد.

وی با اشاره به هزینه تعریف شده برای احداث کلینیک گل و گیاه در منطقه ۱۵، افزود: برای این مجموعه پیش‌بینی ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده که این کلینیک در بوستان فدائیان در منطقه ۱۵ قرار دارد و قرار است در این مجموعه آموزش‌های شهروندی در حوزه گل و گیاه و پرورش‌های آن داده شود.

شهردار منطقه ۱۵ ادامه داد: در حال حاضر این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت دارد ضمن اینکه باید اشاره کرد احداث این پروژه اوایل امسال آغاز شده و تلاشمان بر این است که در نیمه نخست سال آینده در صورت تامین منابع به بهره‌برداری برسد.

شیری همچنین به یکی دیگر از پروژه‌های منطقه ۱۵ اشاره کرد و افزود: این پروژه به مجموعه سرای ایران تعلق دارد که موقعیت جغرافیایی آن در ۳ راه افسریه - مسعودیه، ابتدای خیابان مظاهر قرار دارد. ضمن اینکه در سنوات دور محل احداث مجموعه سرای ایرانی برای بحث انبار‌های چای و مواد غذایی مختلف استفاده می‌شده که با خرید ملکیت این مجموعه در اواخر سال جاری مجموعه سرای ایرانی در این محدوده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی گفت: بر اساس توافقی که با مسئولان سرای ایرانی انجام شده ، قرار است دو هزار نفر و ۴۰ درصد از زنان سرپرست خانوار این محدوده در این مجموعه به کارگیری شوند.

شهردار منطقه ۱۵ در ادامه با حضور در آرامستان بوراستان ارامنه تهران گفت: در این مجموعه نیز شهرداری تهران خدماتی را ارائه می‌کند.

شیری در ارتباط با پروژه‌های شاخص منطقه ۱۵ گفت: از این پروژه‌ها می‌توان به پایانه سامان، پایانه خاوران، پل موتور رو، زیرگذر نجفی - رستگار به سمت رضویه، مقبره شهدای ولیعصر و ... اشاره کرد که این پروژه‌ها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه به موضوع آسفالت‌ریزی در منطقه ۱۵ اشاره کرد و افزود: این منطقه رتبه دوم به جهت آسفالت‌ریزی بین مناطق ۲۲ گانه تهران دارد و در ۶ ماهه امسال ۶۰ هزار تن در معابر منطقه توزیع شده است.

شهردار منطقه ۱۵ همچنین در ارتباط با ساماندهی معتادان متجاهر در این مناطق گفت: در این حوزه نیز علیرغم همه مشکلات در نیمه اول سال جاری ۴۸۰۰ مرد و ۱۲۵ بانو ساماندهی شده‌اند که البته برخی از آن‌ها پس از اعزام به کمپ مجددا به سطح خیابان‌ها و معابر منطقه ۱۵ برگشته‌اند!

شیری همچنین در خصوص ساماندهی و ارجاع اوراقچی‌های خیابانی کوگچی به شهرک صنعتی خاوران گفت: در این ارتباط بخش قابل توجهی از مغازه‌های اوراقچی‌ها به این محدوده جابجا شده‌اند و برای باقیمانده نیز برنامه‌ریزی شده و بنا داریم با همکاری و مشارکت صاحبان مغازه در این مغازه‌ها بلورفروشی، لوازم یدکی و کریستال انجام بگیرد که در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی خاوران در ۶ سال گذشته از محدوده شهر تهران خارج شده و به قیام‌دشت واگذار شده گفت: همین امر مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورده و ما همچنان درگیری‌هایی را با شهر قیام‌دشت داریم و امیدواریم این مشکل نیز هر چه زودتر مرتفع بشود.

شهردار منطقه ۱۵ در ارتباط با ساماندهی بارفروشان در معبر شهرزاد تصریح کرد: با تعبیه‌ای که در پل بعثت شده ، این افراد می‌توانند اقدام به عرضه محصولات خود بکنند و ما نیز از این موضوع استقبال می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم آن‌ها در سطح خیابان شهرزاد وانت‌های خود را پارک و اقدام به عرضه محصولات کنند، چرا که این موضوع مشکلات عدیده‌ای را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته