دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 مهر 1402 - 13:07

ایجاد امنیت و قانون‌پذیری در جامعه با رعایت حقوق شهروندی

ایجاد امنیت و قانون‌پذیری در جامعه با رعایت حقوق شهروندی
فرمانده انتظامی ممسنی گفت: ایجاد نظم و امنیت و قانون‌پذیری در جامعه نیاز به این دارد که وظایف قانونی خود را بدانیم و رعایت حقوق شهروندی را در دستور کار قرار دهیم.
کد خبر : 872722

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسن نیکبخت، فرمانده انتظامی ممسنی در دیدار هیئت رئیسه، کارکنان، استادان و دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی اظهار کرد:  ایجاد نظم و امنیت و قانون پذیری در جامعه نیاز به این دارد که وظایف قانونی خود را بدانیم و رعایت حقوق شهروندی را در دستور کار قرار دهیم که موجب تکریم از نیرو‌های انتظامی و قضائی می‌شود.

وی افزود: نگاه ما به مجموعه دانشگاه، نگاه علمی و دانشگاهی است. با وجود نیرو‌های ولایت‌پذیر، دارای احساس مسئولیت و انگیزه خدمت بالا در راستای تعامل با دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

فرمانده انتظامی ممسنی رعایت حقوق شهروندی را یک وظیفه قانونی پلیس دانست و عنوان کرد: هر شهروندی حق دارد در محیطی امن، آرام و بدون دغدغه به فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی خود بپردازد به عبارت دیگر ایجاد محیط امن و آرام بر عهده تولیدکنندگان و حافظان نظم و امنیت است و بر این مقوله باید توجه ویژه داشته باشیم.

 دانشگاه‌ها باعث توسعه و پیشرفت جامعه می‌شوند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی نیز گفت: در شهرستان ممسنی شاهد حضور فعال و تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی هستیم این امنیت را  حاصل تلاش مضاعف فرمانده و همکاران نیروی انتظامی این شهرستان می‌دانیم.

علی کریمی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باعث توسعه و پیشرفت جامعه می‌شوند، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی آمادگی دارد که با توجه به ظرفیت‌های موجود در زمینه فعالیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و با توجه به نیاز‌های شهرستان همکاری‌های لازم را با نیروی انتظامی داشته باشد.

وی با قدردانی از اقدامات مفید و مؤثر نیروی انتظامی بیان کرد: امنیت از مهم‌ترین مؤلفه‌های پیشرفت جامعه است و نیروی انتظامی با برقراری امنیت، نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور و شهرستان نورآباد ممسنی دارد. امروز به برکت حضور شبانه‌روزی و مقتدرانه نیروی انتظامی این شهرستان و همکاران این مجموعه توانمند در کنار سایر اقشار مردم، امنیتی شایسته و قابل تحسین در این دیار و حوزه‌های مربوطه این شهرستان حاکم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر