دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

کاهش دما همراه با هشدار سیلاب در ۱۰ استان

کاهش دما همراه با هشدار سیلاب در ۱۰ استان
روزهای پنجشنبه و جمعه در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود، سه روز آینده نیز دریای خزر مواج خواهد بود.
کد خبر : 872634

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نقشه های سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف انتظار می‌رود.

فردا پنجشنبه علاوه بر این مناطق سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال شرق، مرکز و غرب کشور فعال و بیشترین بارش‌ها برای استان‌های ساحلی دریای خزر است.

هواشناسی با صدور هشدار نارنجی از تشدید بارش‌ها با احتمال ریزش تگرگ طی امروز و فردا در ۱۰ استان خبر داد و اعلام کرد: احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر همراه با کاهش محسوس دما و خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

روز جمعه در ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های گیلان، مازندران، سمنان، تهران، البرز، قزوین و زنجان بارش‌های پراکنده همراه با رعدوبرق و در بخش‌هایی از مرکز کشور ابرناکی و بارش خفیف پیش‌بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز در سواحل دریای خزر و شرق کشور بارش‌های پراکنده دور از انتظار نیست. امروز همچنین در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و پنجشنبه علاوه بر این مناطق به‌تدریج در مرکز، شمال شرق و شرق و جمعه در شرق و جنوب شرق کشور افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک روی می‌دهد.

روزهای پنجشنبه و جمعه در نیمه شمالی کشور کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود، سه روز آینده نیز دریای خزر مواج خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر