دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تندیس «دست مهر» به یاد حاج قاسم در تهران رونمایی شد

تندیس «دست مهر» به یاد حاج قاسم در تهران رونمایی شد
تندیس «دست مهر» در شهرک شهید محلاتی با حضور اعضای شورای شهر تهران رونمایی شد.
کد خبر : 872633

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیین رونمایی از تندیس «دست مهر» با حضور نرگس سلیمانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و دیگر اعضای شورا، حسین نظری معاون خدمات شهری، رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی، شهردار منطقه ۱ و جمعی از مدیران شهری امروز چهارشنبه ۱۹ مهرماه برگزار شد.

حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روز‌هایی که حماسه آفرینی ملت عزیز فلسطین و همچنین مظلومیت برادران و خواهران عزیزمان در این کشور را شاهد هستیم، عظمت و بزرگی کاری که حاج قاسم سلیمانی در این سال‌ها انجام داد بیشتر مشخص شده است.

وی افزود: هر چقدر که ما بتوانیم در معرفی اسطوره‌های کشورمان موفق‌تر عمل بکنیم برای نسل آینده امید آفرین‌تر خواهد بود. دست مهر روایت یکی از اتفاقات زیبایی ست که در زندگی حاج قاسم سلیمانی افتاد، لحظه‌ای که وی در حال نماز بود و فرزند شهیدی به سمت ایشان آمد تا به حاج قاسم سلیمانی گل هدیه کند. حاج قاسم هم به رسم همیشه که با فرزندان شهدا مهربان و رئوف بود در حین نماز گل را از دست کودک گرفت.

نظری با اشاره به این موضوع که، ما این اتفاق زیبا و خاطره انگیز را تبدیل به یک المان شهری کردیم تا یادمانی برای این صحنه خلق شده باشد، افزود: این کار با ذوق و هنر و استعداد اهالی هنر انجام شده است. اولین نتیجه ساخت این اثر زنده نگه داشتن یاد و خاطره حاج قاسم سلیمانی عزیز است در مرحله دوم نماد این رشادت‌ها را در ذهن کودکان زنده نگه می‌دارد.


تندیس «دست مهر» رونمایی شد

تندیس دست مهر به پاس مهربانی و یاد سردار دل‌ها با شش  متر ارتفاع و از جنس فایبرگلاس و فلز توسط مرام‌علی نوری ساخته شده است. این اثر حجمی با اقتباس از تصویر اهدای گل سرخ توسط محمدحسین بواس فرزند شهید مدافع حرم حسین بواس در حین نماز جماعت به حاج قاسم اعطا شده بود. 

صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، در حاشیه این برنامه اظهار داشت: طرحی که امروز در شهرک محلاتی از آن رونمایی کردیم به عنوان «دست مهر» است که اشاره به مکتب حاج قاسم سلیمانی دارد، برهمین اساس تاکنون طرح‌های متفاوتی برای حاج قاسم سلیمانی انجام شده است، اما به جرات می‌توان گفت این طرح یکی از متفاوت‌ترین کارهاست که مکتب حاج قاسم را بیشتر از چهره و تصویر وی به مخاطب عرضه کرده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به طوفان الاقصی در فلسطین اشغالی ادامه داد: این روز‌ها جای حاج قاسم بسیار خالی است و به همین دلیل تصمیم بر آن شد که این المان شهری در این روز‌ها رونمایی شود.

صیادی درباره جزئیات این طرح گفت: جنس این تندیس از فایبرو ارتفاع آن حدود ۶ متر است وآقای نوری از هنرمندان خوب سازمان زیباسازی شهر تهران طراحی این اثر را به عهده داشته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مهمترین رسالت این طرح آن است که در روز‌هایی که با رفاه کامل در شهر زندگی می‌کنیم، بدانیم که این رفاه و امنیت را مدیون رشادت‌های حاج قاسم سلیمانی هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر