دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سروری در گفت‌وگو با آنا:

آسیب‌های اجتماعی باید به‌طور ریشه‌ای مداوا شوند

آسیب‌های اجتماعی باید به‌طور ریشه‌ای مداوا شوند
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقدامات فعلی شهرداری برای رفع آسیب‌های اجتماعی نوعی مسکن محسوب می‌شوند، مسائل مربوط به کارتن‌خوابها باید در یک پروژه حساب‌شده قرار بگیرد تا بتوانیم ریشه این معضلات را مداوا کنیم.
کد خبر : 872632

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: با روی کار آمدن شهرداری دوره فعلی در طول دو سال گذشته اقدامات زیادی برای ساماندهی معتادان متجاهر، کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها انجام شده است.

وی تصریح کرد: شهرداری در سال‌های اخیر محل‌هایی را در نظر گرفته و اتوبوس‌هایی را برای اسکان بی‌خانمان‌ها در ایام فصول سرد مستقر می‌کند و خدمات حمایتی اجتماعی را به مراجعه کنندگان به این اتوبوس‌ها ارائه می‌دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: لازم است بگویم این اقدامات فقط به عنوان مسکّن محسوب می‌شوند و باید موضوع آسیب‌های اجتماعی و به ویژه مسائل مربوط به کارتن‌خوابها در یک پروژه حساب شده قرار بگیرد و حداقل بتوانیم ریشه این معضلات را مداوا کنیم.

سروری یادآور شد: مثل سال‌های گذشته و حتی بیشتر از سال‌های قبل تلاش می‌شود تا برای شهروندان عزیزی که به عنوان کارتن‌خواب هستند در پیک شبهای سرد چاره اندیشی شود و اقداماتی را بتوانیم برای این افراد انجام دهیم.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایطی که آسیب‌های اجتماعی در حال حاضر در شهری مثل تهران دارند، هدفمندتر شدن اقدامات اجرایی کاهش آسیب امری ضروری و مهم است و اثر بخشی اقدامات انجام شده را نیز بهتر نشان می‌دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: هماهنگی و هم‌افزایی هر چه بیشتر میان دستگاه‌های مسئول مهمترین عامل کاهش آسیب‌های اجتماعی و اثر بخش شدن اقدامات در این حوزه به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

ارسال نظر