دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 مهر 1402 - 08:15

شعبانی بهار: می‌شد نتایج بهتری در هانگژو بگیریم/ نعمتی خودش در مورد عملکردش صحبت کند!

شعبانی بهار: می‌شد نتایج بهتری در هانگژو  بگیریم  نعمتی خودش در مورد عملکردش صحبت کند!
عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: پیش از مسابقات احساس می‌کردیم در ماده کامپوند تیر و کمان بتوانیم مدال بگیریم.
کد خبر : 872603

غلامرضا شعبانی بهار در گفت و گو  با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در کشور داشتیم و در اختیار ورزشکاران قرار دادیم نتایجی که به دست آمد خوب بود. البته می‌شد نتایج بهتر از این هم شود، اما داوری‌ها در برخی جا‌ها نقش داشت و در برخی مسابقات هم بخت باز ملی‌پوشان رشته‌های مختلف نبود. در مجموع با توجه به ظرفیت‌هایی که داریم نتایج خوبی گرفتیم و کاروان کشورمان جایگاه نسبتاً خوبی را به دست آورد.

وی درباره اینکه تعداد مدال‌های طلای کاروان ورزش ایران نسبت به سه دوره قبلی کمتر بود، گفت: در جایگاه من نیست که در خصوص تعداد مدال‌های کاروان صحبت کنم و بهتر است آقای مناف هاشمی در این رابطه صحبت کند که چنین کاری را انجام داده است. کاروان اعزامی ایران احساس می‌کنم عملکرد نسبتاً خوبی داشت هر چند امکان آنکه بهتر نتیجه بگیریم وجود داشت.

روی مدال‌آوری تمامی رشته‌ها حساب کنیم

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در مورد اینکه در برخی رشته‌هایی که انتظار می‌رفت عملکرد‌ها مطلوب نبود و در بخری رشته‌هایی که توقع نبود به مدال‌های طلا، نقره و برنز رسیدیم، خاطرنشان کرد: خیلی خوب بود در رشته‌هایی مدال گرفتیم که شاید قبل از مسابقات کسی احتمال مدال‌آوری آن‌ها را نداشت. شطرنج، سنگنوردی، ژیمناستیک، اسکیت و تنیس روی میز نشان دادند اگر توجه بیشتری به آن‌ها شود می‌توانند در آینده به موفقیت‌های بیشتری دست یابند. هیچ‌گاه نباید روی چند رشته حساب کنیم و باید به مدال‌آوری تمامی رشته‌های ورزشی امیدوار باشیم. به تمامی فدراسیون‌هایی که موفق بودند تبریک می‌گویم و امیدوارم شرایط را به سمتی ببریم که ورزشکاران تمامی رشته‌ها بتوانند با نتایج خوب بود به موفقیت کاروان ایران کمک کنند. ضمن اینکه قرعه خوب همواره در کسب نتایج تأثیرگذار است.

انتظار بیشتری از ملی‌پوشان تیر و کمان داشتم

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان درباره اینکه ملی‌پوشان این فدراسیون موفق به کسب مدال نشدند و چه نظری درباره عملکرد آن‌ها دارد، عنوان کرد: در مجموع انتظار ما به مراتب بیشتر بود و این انتظار می‌رفت که بتوانیم صاحب مدال شویم. با این حال ملی‌پوشان تیر و کمان نتوانستند مدال‌آوری کنند. پیش از مسابقات احساس می‌کردیم در ماده کامپوند مدال خواهیم گرفت، اما تلاش ملی‌پوشان به مدال ختم نشد.

وی درباره اینکه اعزام زهرا نعمتی به بازی‌های آسیایی با انتقاداتی همراه شده، چون برخی معتقدند او در شرایط مسابقه دادن نبوده است، یادآور شد: بهتر است خود خانم نعمتی در رابطه با عملکردش در بازی‌های آسیایی صحبت کند.

برای کسب سهمیه المپیک برنامه داریم

شعبانی بهار درباره نگرانی‌ها در مورد موفقیت کاروان ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس و شرایط ملی‌پوشان تیر و کمان برای حضور در مسابقات المپیک اظهار کرد: از حالا زود است که بخواهیم نظر مطلق دهیم. باید جمیع شرایط را در نظر گرفت. قطعاً تمامی فدراسیون‌ها از ملی‌پوشان خود حمایت می‌کنند تا بتوانند برای کسب سهمیه المپیک موفق باشد. ما هم برای کسب سهمیه ملی‌پوشان تیراندازی با کمان برنامه داریم و حمایت لازم را از ورزشکاران فدراسیون انجام خواهیم داد. انتظارات زیاد است و باید تدارک خوبی ببینیم. ان‌شاءالله که در تمامی رشته‌های ورزشی موفق باشیم و ورزشکاران تیم‌های ملی بتوانند سهمیه‌ها را کسب کنند و پس از آن در المپیک هم نتایج خوبی به دست آورند.

انتهای پیام/

ارسال نظر