دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 14:25

آمادگی ایران برای میزبانی نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین

آمادگی ایران برای میزبانی نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین
وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای میزبانی نشست وزرای خارجه این سازمان درباره تحولات فلسطین اعلام کرد.
کد خبر : 872548

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، در ادامه رایزنی‌های «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی و عملیات طوفان الاقصی، رئیس دستگاه دیپلماسی با «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و لزوم تلاش کشورهای اسلامی برای کمک به مردم مظلوم فلسطین، خواستار برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شد. 

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این تماس تلفنی ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، بر ضرورت همکاری و هماهنگی کشورهای اسلامی برای اتخاذ یک واکنش مشترک در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

وی با اشاره به برنامه برگزاری کمیته اجرایی سازمان درباره تحولات فلسطین، از پیشنهاد امیرعبداللهیان برای برگزاری اجلاس فوق العاده وزرای خارجه استقبال کرد و گفت که پیشنهاد ایران را به اطلاع وزرای خارجه کشورهای عضو خواهد رساند و برای کمک به فلسطین تأکید کرد.

امیرعبداللهیان و «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق نیز پیش از این درباره برگزاری این نشست اضطراری تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین در تماس تلفنی با همتایان قطری و عمانی که شب گذشته انجام شد درباره برگزاری این نشست به گفت‌وگو پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای میزبانی نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی درباره فلسطین اعلام کرد و همچنین خواستار اقدام فوری از سوی همه کشورهای اسلامی برای کمک به مردم فلسطین شد.

صبح شنبه ۱۵ مهر ماه و پس از انتشار اخبار حملات موشکی و راکتی از نوار غزه به مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی، «محمد الضیف» فرمانده کل «کتائب عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تصمیم گرفتیم به تجاوزات اسرائیل پایان دهیم و عملیات طوفان الاقصی را آغاز کنیم». بیش از هزار صهیونیست کشته و دو هزار و 500 نفر زخمی شده‌اند. رژیم صهیونیستی هم پس از آن اقدام به حمله به غزه کرد که براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت فلسطین، با افزایش حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شمار شهدای فلسطینی به ۷۰۴ تن رسیده و ۳۹۰۰ نفر دیگر هم مجروح شده‌اند.

امیرعبداللهیان همچنین شب گذشته در تماس تلفنی با جوسپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن انتقاد از بی تفاوتی غرب نسبت به جنایات سیستماتیک رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، گفت اگر اروپا و غرب جنایات نتانیاهو را متوقف می‌کردند، شاید اکنون فلسطین شاهد این وضعیت نبود.

انتهای پیام/

ارسال نظر