دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مذاکرات هیئت آموزشی وزارت انرژی عراق در ایران

مذاکرات هیئت آموزشی وزارت انرژی عراق در ایران
پس از سفر معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت ایران به عراق، مذاکرات هیئت آموزشی وزارت انرژی عراق در ایران برگزار شد.
کد خبر : 872539

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت، در ادامه سفر و پیگیری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت ایران به عراق، این جلسه روز یکشنبه (۱۶ مهرماه) با حضور مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت و معاونان و مشاوران و روسای این مرکز و رامز مهدی جواد، حکمت ناظم یونس، یوسف خلیل عیسی، مازنگذار به خودرو برقی و ایجاد فرصت‌های جدید کسب و کار عباس کریم، مدیران آموزشی وزارت انرژی عراق برگزار شد.

در این نشست که در قالب توصیف و توضیح راهبرد‌ها و ظرفیت‌های مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت با هدف تعامل دو سویه فنی و تخصصی بین کشور ایران و عراق برگزار شد، محسن حقیقی مقدم بیان داشت: مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت پیشرو در پرورش مدیران حرفه‌ای و شایسته در تراز جهانی با تکیه بر فرهنگ و مبانی ایرانی- اسلامی (نظام ارزشی حکمرانی متعالی) به منظور تأمین نیاز‌های مدیریتی کل صنعت نفت در جهت ایجاد حداکثر ارزش افزوده ذخایر نفت و گاز کشور و فعالیت‌های ملی و بین‌المللی و کمک به پیشرفت و اقتدار اقتصادی ایران است. وی تأمین نیاز‌های مدیریتی صنعت نفت و پرورش مدیران حرفه‌ای، شایسته و صالح در تراز جهانی با هدف تأمین نیاز‌های مدیریتی صنعت نفت، انسجام بخشی به مدیریت صنعت نفت در ۲۱ گروه شغلی و حوزه تخصصی، کشف استعداد‌های مدیریتی و توانمندسازی مدیران بالقوه و بالفعل صنعت نفت و همچنین، حفظ میل به توسعه و به روز نگه داشتن مدیران صنعت نفت در سطوح مختلف را از جمله ماموریت و اهداف مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت برشمرد.

مدیر مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت در خصوص الگوی توسعه مدیریت مبتنی بر حکمرانی متعالی گفت: در الگوی نظام توسعه مدیریت سه فرآیند اصلی استعدادیابی، توانمندسازی، ساماندهی و پایش بر اساس به‌روزترین الگو‌های مدیریت استعداد و جانشین‌پروری در قالب حکمرانی متعالی محقق می‌شود.

در پایان این مذاکرات، اعضای هیئت آموزشی عراقی به بیان پرسش‌های راهبردی درباره توانایی‌ها و نحوه آموزش، سنجش و ارزیابی مدیران سطوح مختلف صنعت نفت و شکل‌گیری باشگاه خبرگان و خانه مدیران پرداختند. همچنین دوطرف در خصوص راهکار‌های چگونگی برقراری ارتباط دوسویه و همکاری‌های دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند و هیئت آموزشی وزارت انرژی عراق از بخش‌های مختلف مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت بازدید کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر