دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مهر 1402 - 14:07

وزیر کشور: جریانی در کشور به دنبال درگیری بین جوامع افغان و ایرانی است

وزیر کشور: جریانی در کشور به دنبال درگیری بین جوامع افغان و ایرانی است
احمد وحیدی درباره حضور مهاجران و سلب فرصت‌های کاری از ایرانیان در شهرهای بزرگ بیان کرد: جریانی در کشور از سوی گروه‌های معاند از جمله منافقین دنبال ایجاد چالش جدی و درگیری بین جوامع افغانی و ایرانی است.
کد خبر : 872528

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزیر کشور صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ مهر با حضور در مرکز ارتباطات مردمی پاسخگوی سوالات و مطالبات و درخواست‌های مردم شد.

وحیدی درباره مطالبه یک راننده تاکسی در خصوص بیمه تأمین اجتماعی رانندگان تاکسی و نوسازی ناوگان طبق قانون هوای پاک تصریح کرد: این کار در دست پیگیری است. حدود ۹۰۰ هزار نفر راننده تاکسی بیمه شده اند که به این تعداد تاکسی ران در کشور وجود ندارد و این تعداد باید پالایش شود.

وحیدی درباره دغدغه شهروندی در زمینه عدم رعایت حجاب و عفاف تأکید کرد: در استان‌ها در زمینه حجاب و عفاف وضع قابل قبولی داریم، ولی مطلوب نیست. بیشتر مشکل در تهران است. بیشتر برنامه‌های دشمن در این زمینه مهار شده است.

وحیدی درخصوص حضور مهاجرین و سلب شدن فرصت‌های کاری از ایرانیان در شهر‌های بزرگ کشور از جمله شیراز بیان کرد: جریانی در کشور از سوی گروه‌های معاند از جمله منافقین دنبال ایجاد چالش جدی و درگیری بین جوامع افغانی و ایرانی است و به دنبال افغانی ستیزی هستند، ما کاملا با این‌مخالفیم، زیرا به نفع امنیت در کشور نیست.

وزیر کشور گفت: مهمترین واقعه امسال انتخابات است، انتخابات نقطه حساسی است که برای تعیین سرنوشت و دخالت مردم در نحوه اداره کشور صورت میگیرد. جمهوری اسلامی افتخار دارد در طی این ۴۴ سال بالغ بر ۴۰ انتخابات با حضور مردم برگزار کرده و این‌موید بر این است که مردم سالاری دینی و دموکراسی به مفهوم واقعی در کشور رخ داده است. اولین مسئولیت این است که فضا و بستر برای مشارکت هرچه بیشتر مردم فراهم شود و مراقبت شود با حرف‌های ناصحیح و ایجاد یاس مردم را نسبت به حضور در انتخابات منصرف نکنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته