دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پورعباس: اساسنامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی آموزش باید سه‌ماهه آماده شود

پورعباس: اساسنامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی آموزش باید سه‌ماهه آماده شود
رئیس سازمان سنجش گفت: با ابلاغ رئیس جمهور، اساسنامه مصوبه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی آموزش کشور باید ظرف ۳ ماه آماده شود.
کد خبر : 872507

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش در حاشیه آیین سی و دومین سال تأسیس دانشگاه علمی کاربردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی بر مبنای نظارت بر سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور گفت: مجلس شورای اسلامی بر همه دستگاه‌های زیر نظر رئیس‌جمهور نظارت دارد.

وی در مورد تغییرات آتی نیز اظهار کرد: همه قوانین موجود همچنان حاکمیت دارد، ازجمله شورای سنجش و پذیرش دانشجو و فقط گستره فعالیت سازمان سنجش آموزش کشور از آزمون گیری به سنجش آموزش‌های کشور هم تسری پیدا می‌کند.

پورعباس ادامه داد: اکنون سازمان سنجش آموزش کشور فعالیتی در زمینه سنجش آموزش نداشته است و فقط در زمینه سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها فعالیت دارد، ولی ما هم باید داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها را سنجش کنیم و هم نظام آموزشی کشور را ازنظر کیفیت اعتباربخشی و رتبه‌بندی کنیم.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: کلاً ساختار اجرایی کشور در این امور به این شکل است که سازمان سنجش به یک ساختار و نهاد مستقل هیئت‌امنایی زیر نظر نهاد ریاست جمهوری تبدیل شود و حوزه ملی سنجش اعم از وزارتخانه‌های مختلف و ارزیابی‌های اعتبارسنجی را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان سنجش افزود: در پایان مصوبه‌ای که رئیس‌جمهور ابلاغ کرده ذکرشده که اساس‌نامه سازمان ملی سنجش و ارزشیابی آموزش کشور باید ظرف ۳ ماه منتشر شود و هنوز اساس‌نامه منتشرنشده و تمام موارد سؤالات و ابهامات در اساسنامه پاسخ داده می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که با این شیوه اعتماد عمومی به سازمان سنجش از بین می‌رود، این موضوع را رد کرد، گفت: اکنون نیز دولت و مجلس شورای اسلامی بر سازمان سنجش نظارت دارد.

رئیس سازمان سنجش بیان کرد: سازمان بازرسی دیوان، محاسبات کشور و دیوان اداری و تمام نهاد‌ها بر سازمان سنجش نظارت دارد و در آینده هم خواهند داشت. 

وی گفت: سازمان سنجش سازمانی است که برای ۳ تا ۴ وزارت خانه فعالیت می‌کند. از منظر اینکه زیر نظر یک وزارتخانه است، بهتر است از موضع مستقل با تمام وزارتخانه‌ها تعامل کند.

پورعباس گفت: تشکیل این سازمان قطعی است و مصوب و ابلاغ‌شده است، ولی تا وقتی‌که اساسنامه تدوین و تصویب نشود سازمان سنجش به همین شکل به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر