دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 مهر 1402 - 17:15

قالیباف: باید الگوی صرفه‌جویی به نفع مردم و دولت توامان رخ دهد

قالیباف: باید الگوی صرفه‌جویی به نفع مردم و دولت توامان رخ دهد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قریب به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال بد مصرفی در حوزه انرژی داریم که رقم زیادی است. باید به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری شود که صرفه‌جویی به نفع مردم و دولت توامان رخ دهد.
کد خبر : 872380

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه ۱۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در خصوص حفظ میزان کل انرژی کشور در سطح مصرف سال ۱۴۰۱ گفت: در اینجا آمده که باید سطح مصرف کل کشور به‌اندازه سال ۱۴۰۱ حفظ شود، یعنی ما باید شدت مصرف انرژی را کاهش دهیم، چون توان تولید بیشتر هم نداریم حالا بحث بر سر چگونگی انجام این کار است، باید در این باره دولت و مجلس شورای اسلامی به فهم مشترک برسند.

وی اضافه کرد: ما باید شدت مصرف انرژی را کاهش دهیم از سال ۱۳۹۳ تاکنون چیزی نصیب کشور از بهینه‌سازی نشده، چون بخشی از آن به اشکالات ساختاری و سیاست‌ها برمی‌گردد. ما تا وقتی ساختار را درست نکنیم شرایط درست نمی‌شود. مجلس شورای اسلامی و دولت باید تصمیم درستی بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قریب به ۱۰۰ میلیارد دلار در سال بد مصرفی در حوزه انرژی داریم که رقم زیادی است. باید به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری شود که صرفه‌جویی به نفع مردم و دولت توامان رخ دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر