دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تهاتر «ورزشگاه تختی» با ورزشگاه‌های شهرداری تهران چگونه است؟

تهاتر «ورزشگاه تختی» با ورزشگاه‌های شهرداری تهران چگونه است؟
شهردار تهران گفت: رقم حاصل از تهاتر ورزشگاه تختی تهران با ورزشگاه‌های شهرداری، صرف تعریف پروژه‌های حوزه ورزش در مناطق محروم پایتخت خواهد شد و خللی در سرانه‌های ورزشی ایجاد نمی‌شود.
کد خبر : 872288

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا زاکانی در خصوص تهاتر ورزشگاه تختی با چند ورزشگاه شهرداری تهران برای اجرای پروژه بزرگراه شهید شوشتری، اظهار کرد: تهاتر ورزشگاه تختی عملاً بخش اول آزادراه شهید شوشتری را تکمیل می‌کند؛ وزارت ورزش علاوه بر دو ورزشگاهی که مشخص شده بود، یک سری ورزشگاه دیگر را نیز نشان و طلب کردند و علاقه داشتند که این ورزشگاه‌ها را به جای ملک تحویل بگیرند.

شهردار تهران با اشاره به انجام هماهنگی‌ها در این خصوص با رئیس شورای اسلامی شهر تهران، یادآور شد: هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم و مقرر شد مبلغی که در این تهاتر مازاد بر ورزشگاه‌های قبلی وجود خواهد داشت، برای تعریف پروژه‌های ورزشی در مناطق محروم به کار گرفته شود و بتوانیم کمبودها را از این مسیر جبران کنیم؛ چون گفته می‌شد ممکن است به سرانه‌های ورزشی آسیب بخورد. گفتیم که این موارد در اختیار وزارت ورزش قرار می‌گیرد و جزء سرانه‌های ورزشی خواهد بود اما شهرداری نیز به خودی خود اقدامی انجام خواهد داد تا ذائقه مردم شیرین شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا تهاتر ورزشگاه تختی با ورزشگاه‌های شهرداری تهران به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نیاز دارد یا خیر؟»، گفت: ما در حال حاضر توافقات را انجام می‌دهیم؛ تصویب و یا عدم تصویب بستگی به سقف تهاتر دارد؛ اگر رقم آن کمتر از سقف مشخص و قانونی باشد، در اختیار شهردار خواهد بود و اگر رقم تهاتر بالاتر از سقف باشد، به شورا جهت تصویب ارائه خواهد شد.

گفتنی است پیش از این در جلسه یکصد و هشتادم شورای اسلامی شهر تهران زهرا شمس احسان عضو شورا در تذکری خواستار بررسی دقیق‌تر موضوع تهاتر ورزشگاه تختی با 7 ورزشگاه‌ دیگر شده بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر