دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
سردار هادیانفر در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

انباشتگی وسایل نقلیه، عمده‌ترین چالش حوادث ترافیکی در پایتخت

انباشتگی وسایل نقلیه، عمده‌ترین چالش حوادث ترافیکی در پایتخت
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: عمده‌ترین چالشی که در پلیس راهور و در مباحث حوادث ترافیکی با آن مواجه هستیم، انباشتگی و زیادی وسایل نقلیه است.
کد خبر : 872281

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: عمده‌ترین چالشی که در پلیس راهور و در مباحث حوادث ترافیکی با آن مواجه هستیم انباشتگی و زیادی وسایل نقلیه است.

وی تصریح کرد: در شهر تهران حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار وسیله نقلیه شامل انواع خودرو و موتورسیکلت وجود دارد و در این شهر تردد می‌کنند و غیر از این تعداد، تعدادی وسیله نقلیه از دیگر استان‌ها هم برای مسافرکشی و ... به تهران می‌آیند.

رئیس پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: روزانه ۲۰ میلیون تردد با وسایل نقلیه در شهر تهران به ثبت می‌رسد و این روند، روند مناسبی نیست.

کمبود و ناکارآمدی ناوگان حمل و نقل عمومی دومین چالش حوادث ترافیکی!

هادیانفر تاکید کرد: چالش دوم ما کمبود ناکارآمدی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری در شهری مثل تهران است و یا مثل اتوبوس‌ها و ... به میزان کافی نیستند و یا خودرو‌های شخصی مثل تاکسی‌های اینترنتی گران هستند و برای تردد مردم به لحاظ مالی صرفه اقتصادی ندارند.

وی یادآور شد: وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس‌های اتوبوسرانی شهرداری تهران قیمت مناسبی دارند، اما تعداد آن‌ها برای جابجایی مسافران کافی نیست و از طرف دیگر به دلیل همان گرانی که گفته شد مردم با وجود تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها نمی‌توانند از این وسایل به راحتی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا اضافه کرد: کمبود وسایل نقلیه عمومی باعث استفاده هر چه بیشتر مردم از خودرو‌های شخصی و به تبع آن افزایش بار ترافیک و همچنین افزایش آمار تصادفات رانندگی شده و مسئله افزوده شدن خودرو‌های مناسب با شرایط شهر تهران امری ضروری و حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر