دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 مهر 1402 - 23:08

ایران و عراق خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی برای کمک به فلسطین شدند

ایران و عراق خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی برای کمک به فلسطین شدند
وزیران امور خارجه ایران و عراق خواستار اقدام هماهنگ و موثر کشور های اسلامی برای کمک به فلسطین و توقف حملات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی و نیز نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تحولات فلسطین شدند.
کد خبر : 872227

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فواد حسین وزیر خارجه جمهوری عراق روز یکشنبه در گفت‌وگوی تلفنی، ضمن رایزنی در خصوص روابط و مناسبات دوجانبه، در خصوص تحولات جاری در صحنه فلسطین بحث و تبادل نظر کردند.

طرفین در این گفت‌وگو بر ضرورت هماهنگی و انسجام کشورهای اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و درخواست از سازمان همکاری اسلامی برای برگزاری نشست اضطراری این سازمان برای بررسی تحولات جاری فلسطین و حمایت از ملت فلسطین و مسجدالاقصی در برابر اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفت‌وگو، با تأکید بر حق مشروع ملت فلسطین برای مقاومت در برابر تجاوز و اشغال، عملیات خودجوش گروه‌های مقاومت فلسطینی را پاسخ طبیعی به تجاوزات مستمر و اقدامات افراطی رژیم صهیونیستی علیه مقدسات اسلامی و مسجدالاقصی و تداوم جنایات و کشتار علیه ملت فلسطین به‌ویژه زنان و کودکان و اسرای فلسطینی دانست.

امیرعبداللهیان همچنین خواستار اقدام هماهنگ و مؤثر کشورهای اسلامی برای کمک به فلسطین و توقف حملات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان غزه و کرانه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر