دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 مهر 1402 - 16:38

اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد البرز دوره آشنایی با عملیات روانی می‌بینند

اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد البرز دوره آشنایی با عملیات روانی می‌بینند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی البرز اعلام کرد که اعضای هیئت علمی این دانشگاه دوره توانمندسازی و آشنایی با عملیات روانی را در دو روز سپری می‌کنند.
کد خبر : 872165

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری علم و فناوری آنا، نشست هماهنگی رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان البرز با حضور حسین کلانتری خلیل‌آباد دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، محمدجواد کاظمینی مدیرکل امور اجتماعی و داود آذری مدیرکل سیاسی استانداری البرز، حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان البرز، رؤسا، نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان البرز در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

کلانتری در این نشست اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برای استقبال از دانشجویان تدابیر خاصی را در نظر گرفته که می‌توان به تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان با برنامه‌های بومی شده از سوی هر دانشکده، برگزاری جلسات مختلف با رؤسای دانشکده‌ها، کانون‌های فرهنگی و دانشجویی، تشکل‌های اسلامی، بسیج دانشجویی، مسئول امور زنان و خانواده و بسیج اساتید، برپایی ایستگاه صلواتی برای پذیرایی از دانشجویان و خانواده آنها، برپایی میز خدمت در مبادی ورودی هر ساختمان، تهیه تندیس‌هایی به تفکیک رشته و دانشکده با آرم دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج اشاره کرد.

وی عنوان کرد: همچنین طراحی بروشور اختصاصی برای آشنایی با رسالت، فعالیت‌ها و تسهیلات دانشگاه، ایجاد بانک جامع اساتید مشاور فرهنگی - تربیتی، تهیه پوستر برای استادان مشاور فرهنگی – تربیتی به تفکیک هر دانشکده برای ارتباط مؤثر استادان با دانشجویان و هدایت آنها، برپایی بازارچه صنایع خلّاق و فناوری‌های فرهنگی، ایجاد سامانه اختصاصی آشنایی با فعالیت‌ها و رسالت‌های اداره‌کل فرهنگی و اجتماعی با طراحی «کیوآرکد»، تدوین دستورالعمل اجرایی اراستگی و شئون رفتاری در حوزه ستادی دانشگاه، تشکیل کمیته رصد فرهنگی و حجاب از دیگر برنامه‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز اضافه کرد: تداوم جلسات تعامل دانشگاه با خانواده‌ دانشجویان و تأکید بر امر عفاف و حجاب، رونق‌بخشی به کرسی‌های آزاداندیشی و تریبون آزاد با تأکید بر امر اراستگی، برنامه‌ریزی و انجام سفر‌های تربیتی - دانشجویی، تدوین منشور اخلاقی مرتبط با حجاب و نصب در محیط‌های مناسب، اخذ تعهد رعایت آراستگی و شئون رفتاری در دانشگاه‌ها، اختصاص مطالب نشریات دانشجویی ویژه دانشجویان جدید، جلسه مشترک با پیمانکاران بوفه‌های دانشجویی، سلف و آشپزخانه برای آمادگی کامل برای استقبال از دانشجویان و و آماده‌سازی آنها برای آغاز سال تحصیلی جدید و جلوگیری از اعتراضات صنفی را نیز مدنظر داریم.

کلانتری خلیل‌آباد یادآور شد: جلسه با اداره رفاه دانشجویی درباره بهینه‌سازی خدمات‌رسانی به دانشجویان، جلسه با استادان هیئت علمی درباره توانمندسازی و آشنایی با عملیات روانی طی یک دوره ۲ روزه، برپایی غرفه ورزشی ویژه استقبال از دانشجویان، برگزاری دوره نقش اساتید و کارکنان در سلامت روان دانشجویان با همکاری استادان متخصص در حوزه روانشناسی، غبارروبی و عطر افشانی مساجد و مزار شهدا در واحد دانشگاهی به‌عنوان اقدام نمادین برای آغاز سال تحصیلی جدید و برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های مهارتی برای نودانشجویان در حوزه‌های مختلف روانشناسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی دیگر برنامه‌های ما در راستای استقبال از دانشجویان است.

وی افزود: شعار دانشگاه امسال «هر دانشجو یک تخصص، یک مهارت» است و نصب بنر، طرح پویش و ارتباط با صنعت را پیگیری می‌کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز افزود: بهسازی محیط و آسفالت خیابان‌های داخلی دانشگاه، بهسازی سرویس‌های بهداشتی، اجرای رزمایش آموزشی، عمرانی، فرهنگی، پشتیبانی و ... در روز‌های ۱ و ۲ مهرماه از دیگر اقدامات است.

دانشگاه‌ها در ایجاد هم‌افزایی در کشور جایگاه ویژه‌ای دارند

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز هم تشریح کرد: دانشگاه‌ها در ریل‌گذاری و ایجاد هم‌افزایی در کشور جایگاه و منزلت ویژه‌ای دارند و می‌توانند زبان ناطق نظام باشند.

کاظمینی اضافه کرد: دشمنان این مرزوبوم از کوچک‌ترین فرصت و عنصر خود برای ضربه زدن و ایجاد فتنه و تفرقه استفاده می‌‌کنند، بنابراین باید با تبیین و روشنگری نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کرده و در راستای سربلندی این نظام برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی متذکر شد: حضور حداکثری مردم پای صندوق رأی قابل پیش‌بینی و وابسته به عملکرد مسئولان است و با آگاه‌سازی خدمات به مردم این کار میسر می‌‌شود و نقش دانشگاه‌ها، استادان و مجموعه‌های انقلابی و فعال در دانشگاه‌ها در این حوزه بسیار مهم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر