دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 مهر 1402 - 16:01
امام جمعه بندرلنگه:

دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات راه‌حل ارائه دهند

دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات راه‌حل ارائه دهند
حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی گفت: کشور مشکلات گوناگونی دارد و دانشگاه به‌عنوان قطب علمی باید برای حل این مشکلات راه‌حل ارائه دهد.
کد خبر : 872143

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام ابراهیم شریفی امام جمعه بندرلنگه در دیدار جمعی از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه اظهار کرد: در کشور همه گونه مشکلات وجود دارد و دانشگاه به‌عنوان قطب علمی باید برای حل این مشکلات راه‌حل ارائه دهد. نقش دانشگاه در انتخابات پیش رو بسیار حیاتی است و باید برای آن برنامه‌ریزی شود تا مردم برای حضور پرشور تشویق شوند. 

وی افزود: هدف همه اعتلای انقلاب است و چه شیعه و چه سنی باید با اتحاد و همدلی برای اعتلای این انقلاب تلاش کنیم. توجه به مسائل فرهنگی باید در اولویت باشد و همه مقوله‌ها را در بربگیرد در این راستا به کمک استادان دانشگاه به‌عنوان بازوان فرهنگی شهر نیازمندیم.

امام جمعه بندرلنگه نماز جمعه را محل بسیار مهمی برای تبادل نظر دانست و بیان کرد: نماز جمعه الهی و سیاسی است. برای تبادل‌نظر، ارتقای اندیشه‌ها و رفع شبهات حضور استادان بسیار راهگشاست و می‌تواند در تحلیل مسائل سیاسی کمک زیادی کند.

شریفی جوانان و دانش آموزان را از عنصر‌های کلیدی جامعه برشمرد و مطرح کرد: گسترش فضای مجازی و اینترنت باعث شده سطح دانش آنان بالا رود و پرسشگر شوند؛ بنابراین باید پاسخگو باشیم.

نقش دانشگاه آزاد در ارتقای علمی غرب استان هرمزگان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرلنگه نیز با بیان اینکه این واحد دانشگاهی باسابقه‌ترین و بزرگ‌ترین واحد غرب استان است، گفت: واحد بندرلنگه  با یک هزار و۶۰۰ دانشجو، ۲۰ هیئت علمی و ۴۷ رشته فعال توانسته نقش زیادی در ارتقای علمی غرب استان داشته باشد.

محمدرضا حیدری‌سیرمندی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای تأسیس به‌عنوان دانشگاه مردمی در کنار مردم بوده، خواهد بود و هر چه در توان دارد در راه خدمت به مردم هزینه می‌کند. این دانشگاه همواره در همه زمینه‌ها آماده همکاری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر