دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
وزیر آموزش و پرورش:

پیش‌نویس اولیه به‌روز‌رسانی سند تحول آموزش‌ و پرورش تدوین شده است

وزیر آموزش و پرورش از ارائه گزارش میزان تحقق سند تحول آموزش و پرورش خبر داد و گفت: فرآیند به‌روز‌رسانی سند در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار گرفته و پیش‌نویس اولیه‌ نیز در کمیسیو‌ن‌ها تهیه شده است.
کد خبر : 872137
به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضا مراد‌ صحرائی درباره اعلام خبر به‌روز‌رسانی سند تحول آموزش و پرورش بیان کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر آموزش وپرورش ماموریت پیدا کرد تا گزارش اجرای سند را ارائه کند؛ بنابراین گزارش به احتمال زیاد در جلسه آتی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد شد.
 
وی با اشاره به بازه زمانی به‌روز‌رسانی سند تحول آموزش و پرورش گفت: سند تحول آموزش وپرورش باید هر پنج سال یکبار به‌‌روز‌رسانی شود؛ بنابراین فرآیند به‌روز‌رسانی سند در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار گرفته و پیش‌نویس اولیه‌ نیز در کمیسیو‌ن‌های شورا تهیه شده است اما در مراحل نخست قرار دارد.
 
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر استواری اصول سند تحول آموزش و پرورش ادامه داد: معتقدم سند تحول در اصول نیازی به به‌روز‌رسانی ندارد؛ چراکه اصول آن مبتنی بر اصول تعلیم و تربیت اسلامی است اما از منظر راهکار‌ها و شیوه‌ها متناسب با نیاز‌های جدید نیازمند به‌روز‌رسانی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر