دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تصویب «روز پایتخت ایران اسلامی» در شورای شهر تهران

تصویب «روز پایتخت ایران اسلامی» در شورای شهر تهران
همزمان با یکصدوهشتادویکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، طرح «اصلاح تبصره ماده واحده مصوبه روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی» مورد بررسی قرار گرفت.
کد خبر : 872111

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در یکصدوهشتادویکمین جلسه شورا و در جریان بررسی طرح «اصلاح تبصره ماده واحده مصوبه روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی» با بیان اینکه از مردادماه جلسات مختلفی برای پیش‌بینی برنامه‌های هفته تهران، برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری جشنواره اقوام و نمایشگاه‌ها، برپایی خیابان ورزش در مناطق، برنامه‌های تهران بدون زباله و برنامه‌هایی از این قبیل در حال اجراست و ضمن تقدیر از شهرداری تهران امیدواریم با تصویب طرح پیشنهادی روز تهران شاهد برگزاری برنامه‌های جامع‌تر و اثرگذارتر باشیم.

وی با بیان اینکه دو فوریت طرح در چهارم مهرماه به تصویب رسید، خاطرنشان کرد: مصوبه پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی کشور جهت تعیین روز تهران در دستور بررسی برای اصلاح قرار گرفت.

معدنی‌پور تأکید کرد: بر اساس تبصره‌های این مصوبه شهرداری تهران موظف است نسبت به پیگیری ثبت روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی در تقویم سالیانه از طریق شورای فرهنگ عمومی کشور و ایجاد دبیرخانه آن به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هماهنگ نسبت به تشکیل شورای سیاست گذاری روز تهران اقدام کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: شورای سیاست‌گذاری روز تهران موظف است ضمن بررسی، تصویب و ابلاغ دستورالعمل‌ها، شیوه نامه‌های مرتبط با روز تهران و برنامه‌های سالیانه این روز نسبت به الگوسازی و معرفی تهران در سطح ملی و بین المللی اقدام کند.

گفتنی است طرح «اصلاح تبصره ماده واحده مصوبه روز تهران، روز پایتخت ایران اسلامی» با ۲۰ رأی موافق به تصویب رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر