دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس شورای شهر تشریح کرد؛

اقدامات شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی تهران

اقدامات شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی تهران
مهدی چمران گفت: راه اندازی ایستگاه‌های مترو در روز‌های پیش رو، خرید اتوبوس و واگن و افتتاح بزرگراه‌ها از جمله اقدامات موفق شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی است.
کد خبر : 872097

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصدوهشتادویکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهمترین خبر امروز مقاومت فلسطین و طوفان الاقصی است، اظهار کرد: امیدواریم این طوفان خانه‌های عنکبوتی رژیم صهیونیستی را نابود کند و دنیا از این رژیم رها شود.

وی با بیان اینکه امروز در خصوص تصویب روز تهران در شورا بررسی‌های لازم انجام خواهد شد گفت: برنامه‌هایی در هفته تهران از جمعه آغاز شده که در حال برگزاری است. امسال برای اولین بار می‌توان برنامه‌های خوبی اجرا کرد و اگر روز تهران در تقویم نیز گنجانده شود موفقیت بزرگی برای مدیریت شهری خواهد بود.

چمران با بیان اینکه پس از تصویب روز تهران در سال‌های اخیر متاسفانه اقدامات چندانی انجام در این خصوص انجام نشده، تصریح کرد: برای اولین بار فرمانداری به میدان آمده و امیدواریم این آغاز خوبی برای سال‌های آینده باشد.

وی افزود: مشکلات شهر باید با مردم در میان گذاشته شود؛ هرچند آن را حس می‌کنند، اما باید به کمک آن‌ها به راه حل بپردازیم و در مدیریت شهری حداکثر توان خود را به کار بگیریم. راه اندازی ایستگاه‌های مترو در روز‌های پیش رو، خرید اتوبوس و واگن و افتتاح بزرگراه‌ها از جمله اقدامات موفق شهرداری برای رفع مشکلات ترافیکی است.

چمران با اشاره به تامین منابع مالی خرید واگن و آغاز ساخت آن، یادآور شد: امیدواریم تا ۱۴ ماه آینده شاهد ورود اولین گروه واگن به تهران باشیم و با این اقدامات بتوان استفاده از وسایل شخصی را کاهش داد.

وی با بیان اینکه تهران مثل شهر‌های کوچک شمال نیست که بتوان سریع تفکیک از مبدا را انجام داد، گفت: از سخنان وزیر کشور استقبال می‌کنیم و می‌دانیم که شهرداری پیگیر این طرح است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار است ورزشگاهی در شهر آفتاب ساخته شود و شهرداری در هر جایی که بتواند کمک کند، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

چمران در خصوص اقدامات انجام شده در راستای حل وفصل معضل ترافیک نیز گفت:  هنوز طرح جدید ترافیک به شورا ارسال نشده است و کار تخصصی این طرح به اتمام نرسیده تا به شورا ارسال شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در صحن شورا ضمن تقدیر از شهرداری برای تأمین سرویس دانش آموزان استثنایی، اظهار کرد: این هزینه کردن برای دانش آموزان استثنایی کاملا می‌ارزد.

وی با اشاره به ۱۴ مهرماه به عنوان روز تهران، خاطرنشان کرد: شهرداری باید در ارج نهادن این روز تلاش خود را انجام دهد و امیدواریم در چند روز باقی مانده برنامه ریزی لازم صورت بگیرد. این روز هنوز در تقویم سراسری ثبت نشده و باید سعی کنیم که در تقویم ملی نیز نام این مناسبت درج شود.

چمران همچنین در صحن شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه روز گذشته بزرگراه شهید بروجردی به بهره برداری رسید، اظهار کرد: این طرح متأسفانه مشکلاتی همچون معارضین داشت و در دوره گذشته هم کاری روی آن انجام نشد و تعطیل بود. در نهایت به دنبال تصویب شورا که عزم خود را بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام به کار گرفت، این پروژه کار خود را آغاز کرد و فاز اول آن ۱۵ مهرماه وارد مدار بهره برداری شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اتصال بزرگراه شهید بروجردی به بزرگراه یادگار امام و آزادراه ساوه، یادآور شد: به تمام دست‌اندرکاران ساخت این بزرگراه و تلاش‌های دو سال اخیر برای اتمام طرح تبریک می‌گویم.

وی به حرکت زیبا و طوفنده گروه‌های مقاومت فلسطینی علیه رژیم کودک‌کش صهیونیست اشاره کرد و افزود: چند هزار کودک فلسطینی توسط این انسان کش‌ها به شهادت رسیدند. حمله غافلگیرانه حماس ضربات سختی را به اسرائیل وارد کرد و خانه عنکبوتی آن‌ها فرو ریخت. امید می‌رود با یاری مسلمین شاهد پیروزی نهایی آن‌ها باشیم.

چمران با اشاره به مدال‌آوری بانوان در مسابقات «هانگژو»، خاطرنشان کرد: این‌ها زنان واقعی ممکلت ما هستند؛ نه کسانی که برخی جایزه‌ها را می‌گیرند و ارزشی برای ملت ما ندارد. امیدواریم با برنامه‌ریزی بهتر در تمام رشته‌های ورزشی جلو برویم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تنها یک سفر خارجی توسط اعضای شورا انجام شده بود، گفت: تنها یکی از اعضای شورا در نشست شهرداران که در بلژیک برگزار شد، حضور داشت؛ رفتن به سفر اگر ضروری باشد و به تصویب برسد، باید انجام شود. سفر رفتن خلاف و گناه نیست.

وی با اشاره به وضعیت ستاد مشارکت محله‌ای، خاطرنشان کرد: هر هفته جلسات ستاد تشکیل و برنامه‌ها در آن تدوین می‌شود و مقرر شد که از سه شنبه فراخوانی برای دعوت از شورایاران ادوار در سایت شورا منتشر شود و شورایاران تا پایان مهرماه فرصت دارند تا در این فراخوان ثبت نام و با شورای محلات به عنوان ناظرین شورای شهر تهران همکاری کنند. امیدواریم شاهد تشکیل ستاد محلات در تمام محله‌های شهر تهران باشیم؛ نهادی که با حکم دیوان عدالت اداری متأسفانه فعالیتش متوقف شد و امید می‌رود جایگاه واقعی خود را به دست بیاورد.

چمران با تأکید بر اینکه در دوره‌های قبل با چنگ و دندان جلو رفتیم و شورایاری‌ها را حفظ کردیم، گفت: امیدواریم با اصلاح قانون این استحکام صورت بگیرد و معتمدین محلات نیز بتوانند عضوی از مدیریت شهری باشند. هرچه از مردم شهر کمک بگیریم قطعاً و یقیناً موفق‌تر خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: راه اندازی ایستگاه‌های مترو در روز‌های پیش رو، خرید اتوبوس و واگن و افتتاح بزرگراه‌ها از جمله اقدامات موفق شهرداری برای رفع مشکلات است.

انتهای پیام/

ارسال نظر