دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دکتر طهرانچی در گفت‌‌وگو با آنا مطرح کرد؛

آموزش ۱۰ درصد پزشکان و ۴۰ درصد پرستاران کشور توسط دانشگاه آزاد

آموزش ۱۰ درصد پزشکان و ۴۰ درصد پرستاران کشور توسط دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه تربیت و آموزش ۱۰ درصد پزشکان و ۴۰ درصد پرستاران کشور را با افتخار انجام می‌دهد.
کد خبر : 872049

دکتر محمدمهدی طهرانچی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تربیت و آموزش ۱۰ درصد پزشکان و ۴۰ درصد پرستاران کشور را با افتخار انجام می‌دهد و این موضوع با عدم حمایت‌ها و بی مهری‌های فراوان دولت همراه است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: اگر بخواهیم به دانشگاه نگاهی اقتصادی داشته باشیم باید بسیاری از رشته‌های پزشکی را تعطیل کنیم؛ اما تعطیل کردن این رشته‌ها مساوی با رفتن جوانان به روسیه، اوکراین، اروپای شرقی و ...است، تمام اقدامات دانشگاه آزاد برای نگهداشت نخبگان علمی در کشور هدر می‌رود.

طهرانچی با بیان اینکه ۴۰ درصد پرستاران دانشگاه آزاد در دوره کرونا به کمک کشور آمدند و بسیار موثر بودند، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی توانسته کسانی را در کشور تربیت کند که باعث افتخار باشند و به این کار ادامه خواهد داد. 

وی درمورد محدودیت جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وقتی که دانشگاه آزاد نمی‌تواند استاد طرحی جذب کند، طبیعی است که در پیداکردن هیئت علمی بسیار محدودیت دارد؛ چراکه به محض اخذ تخصص توسط اعضای هیئت علمی باید به دانشگاه دولتی بروند و دانشگاه دولتی اجازه نمی‌دهد که هیئت علمی را از میان آن‌ها انتخاب کند، بعد ادعا می‌کنند که تعداد هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی کم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر