دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 مهر 1402 - 13:46

تعریف فعالیت‌های حراست دانشگاه آزاد بر بستر فناوری و دانش‌بنیان

تعریف فعالیت‌های حراست دانشگاه آزاد بر بستر فناوری و دانش‌بنیان
معاون بازرسی و امور استان‌های مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حراست این دانشگاه با توجه به ذات علمی محیط، فعالیت‌های خود را بر بستر فناوری تعریف کرده است.
کد خبر : 871083

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از ورامین، محمدعلی داوودی‌فر در آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره حراست  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با بیان تغییرات علم و فناوری از سنتی به شکل پیشرفته امروزی اظهار کرد: علم و فناوری لحظه‌ها و ثانیه‌ها را درنوردیده و مؤلفه اصلی تعیین قدرت و توانمندی جوامع بشری شده است. جایگاه علمی ایران اسلامی در رتبه‌های نخست جهانی قرار گرفته که نمونه این پیشرفت در روز‌های اخیر پرتاب ماهواره نور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ بنابراین امروز جوانان این مرزوبوم لبه‌های علم و فناوری را به چالش کشیده‌اند.

معاون بازرسی و امور استان‌های مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این حرکت عظیم علمی نقش دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان مرجع علمی در کشور نقشی بی‌بدیل و بسیار تأثیرگذار است.

وی با اشاره به حوادث سال گذشته و اغتشاشات ایجاد شده در کشور، هدف اصلی دشمن را کاهش سرعت علمی کشور از طریق ملتهب کردن فضای علمی و دانشگاهی بیان کرد و ادامه داد: حراست در دانشگاه همواره پشتیبانی مطمئن در راستای تأمین امنیت و ایجاد محیط علمی پویا به دور از هرگونه حاشیه و فضاسازی غیرسالم است.

معاون بازرسی و امور استان‌های مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: حراست دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به ذات علمی بودن این محیط، فعالیت‌های خود را در بستر فناوری تعریف کرده  که با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز هرچه بیشتر بر سالم‌سازی محیط تلاش کند. از این‌رو با بهره‌گیری از توان نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت‌های دانش‌بنیانی با پشتیبانی دانشگاه ایجاد شده که در زمینه‌های مختلف نظارتی کمک می‌کنند.

داوودی‌فر با اشاره به سامانه‌های کنترل تردد به‌کارگیری شده در دانشگاه با قدردانی از همکاری و مساعدت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پشتیبانی از طرح‌های به‌روز علمی در کنترل تردد و تأمین امنیت بیان کرد: حراست چشمان بیدار مجموعه و آماده برای خدمت‌دهی به جامعه علمی دانشگاه است.

نقش حراست و امنیت در پیشبرد اهداف کلان سازمان‌ها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک نیز با تأکید بر اهمیت جایگاه حراست و امنیت در هر مجموعه برای پیشبرد اهداف کلان گفت: موضوع حفظ و تقویت امنیت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین الزامات جدایی‌ناپذیر برای بالندگی و پویایی هر ارگانی است که مجموعهٔ حراست در دانشگاه این وظیفه خطیر را برای مراقبت و حمایت از منابع انسانی و سرمایه‌های مادی و معنوی دانشگاهیان را بر عهده دارد.

کیان پهلوان‌افشاری با اشاره به نقش‌آفرینی حراست در مقاطع مختلف تشریح کرد: مجموعه حراست همواره در راستای حفظ اصول و تحکیم ارزش‌های نظام، تقویت نظم و انسجام سازمانی با بهره‌مندی از پیشنهاد‌ها و خرد جمعی دانشگاهیان برای ایجاد فضایی سالم و مملو از آرامش برای دست‌یابی به اهداف کلان، دانشگاه را یاری می‌کند.

وی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن و ابعاد وسیع آن بر لزوم استفاده از تکنولوژی‌های نوین تأکید کرد و توضیح داد: دشمن با صرف هزینه‌های کلان از همه ظرفیت‌ها برای تحت تأثیر قرار دادن جوانان بهره می‌برد که این موضوع رسالت دانشگاهیان را سنگین‌تر کرده و باید با بهره جستن از ایده‌های خلاقانه، ابزار‌ها و سیستم‌های هوشمند مقابله کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک  با قدردانی از اقدامات ۹ ساله بهرام میرزایی در جایگاه مدیر حراست این واحد دانشگاهی مطرح کرد: شأن و منزلت دانشگاه به‌عنوان مرکز علمی و فرهنگی از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار بوده که پاسداری و حراست از این محیط بر عهده مجموعه حراست قرار گرفته تا با حفظ و تقویت فضایی آرام از جوانان به‌عنوان سرمایه‌های اصلی جامعه مراقبت کند.

تعریف فعالیت‌های حراست دانشگاه آزاد بر بستر فناوری و دانش‌بنیان

آیین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره حراست  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با حضور مسئولان برگزار و با صدور حکمی صادق اسلام‌جو به‌عنوان مدیر جدید حراست این واحد دانشگاهی منصوب و از تلاش‌های ارزنده بهرام میرزایی تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر