دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 مهر 1402 - 14:29

«کنعانی» به دولت و مردم عراق تسلیت گفت

«کنعانی» به دولت و مردم عراق تسلیت گفت
سخنگوی وزارت امور خارجه در پی وقوع حادثه آتش سوزی در عراق که به کشته و مجروح شدن شماری از شهروندان عراقی منجر شد، به دولت و مردم این کشور تسلیت گفت و آمادگی بخش‌های بهداشت و درمان ایران برای کمک به آسیب‌دیدگان را اعلام کرد.
کد خبر : 870198

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه، در پی کشته و مجروح شدن جمعی از شهروندان عراقی در حادثه آتش سوزی شب گذشته در منطقه «الحمدانیه» استان نینوا، به دولت و مردم کشور دوست و برادر عراق به ویژه خانواده قربانیان تسلیت گفت.

وی آمادگی بخش‌های بهداشت و درمان ایران برای مساعدت به آسیب‌دیدگان این حادثه را اعلام کرد.

استاندار نینوا در پی وقوع آتش‌سوزی شب گذشته در یک تالار عروسی ا اعلام کرد که بر اثر این آتش سوزی ۱۱۴ نفر کشته و حدود ۲۰۰ زخمی شدند.

آمار ارائه شده از سوی هلال احمر عراق، در مجموع، ۴۵۰ کشته و زخمی است.

برخی منابع غیررسمی نیز شمار قربانیان را ۱۲۰ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی اعلام کردند.

«نجم الجبوری» استاندار نینوا در همین ارتباط یک هفته عزای عمومی اعلام کرد.

دفاع مدنی عراق دلیل آتش‌سوزی را بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده و ویدئویی که در دست است، استفاده از وسایل آتش بازی در مراسم عروسی و گسترش دامنه آن اعلام کرد.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: تالار عروسی با پنل‌های قابل اشتعال که مغایر دستورالعمل‌های ایمنی است، پوشیده شده بود و آتش سوزی به دلیل عدم رعایت الزامات ایمنی در سیستم‌های هشدار و اطفاء حریق، گسترش و تلفات افزایش یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظر