دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پورمحمدی: در سالگرد اغتشاشات هزینه‌ای بر مردم تحمیل نشد

پورمحمدی: در سالگرد اغتشاشات هزینه‌ای بر مردم تحمیل نشد
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به سالگرد اغتشاشات پاییز سال گذشته گفت: با یک اقدام پیش‌دستانه و کنترل دقیق زمینه‌های اغتشاش‌آفرین، هزینه‌ای بر مردم و نظام تحمیل نشد.
کد خبر : 870145

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی در نشست هیئت عالی این شورا در حسینیه سیدالشهدا(ع) با تمجید از عملکرد موفق نهادها و دستگاه‌های گوناگون امنیتی، انتظامی، فرهنگی و رسانه‌ای در خنثی‌کردن توطئه رسانه‌های بیگانه و عوامل دشمن در سوء استفاده از سالگرد حوادث سال گذشته، اظهار کرد: با یک اقدام پیش‌دستانه و کنترل دقیق زمینه‌های اغتشاش‌آفرین، هزینه‌ای بر مردم و نظام تحمیل نشد.

وی با اشاره به پیشنهاد برخی اعضای هیأت عالی شورای وحدت مبنی بر ارتباط‌گیری با شورای نگهبان در آستانه اعلام صلاحیت‌ها و نامه‌نگاری با این شورا گفت: نفس نامه‌نگاری و مکاتبه با اعضای شورای نگهبان اعم از فقهای محترم و حقوقدانان مفید است و به هر روی می‌خواهیم مشارکت در این دوره بالاتر از دوره قبل باشد و این را در شرایط کنونی یک توفیق بزرگ برای نظام می‌دانیم. پورمحمدی افزود: لازم است شورای نگهبان با وسعت نظر بیشتری در بحث تایید صلاحیت‌ها ورود کند.

رئیس شورای وحدت  نیروهای انقلاب اسلامی با تأکید بر نقش همه دستگاه‌ها و نهادها و سایر مولفه‌های تاثیرگذار بر مشارکت بالای مردم در انتخابات افزود: همه باید بدانیم که راه صلاح و سداد و نجات جامعه از طریق صندوق رای حاصل می‌شود. برای تحقق این امر، خوب است که دولت و وزارت کشور صحنه رقابت و سلامت انتخابات را تضمین کنند. از سوی دیگر شورای نگهبان نیز با لحاظ جمیع شرایط، اقدام کند.

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین هم با اشاره به لزوم یک کار ساختاری و تشکیلاتی در آستانه انتخابات گفت: باید برای بحث تایید صلاحیت‌ها از شورای نگهبان بخواهیم به مسائل جامعه و معادلات بین‌المللی توجه بیشتری داشته باشد و این امر، همان مطالبه مقام معظم رهبری است.

باهنر افزود: مشارکت در این دوره اهمیت بسیار دارد و همه باید به وظیفه ذاتی خود در قبال این موضوع مهم، توجه داشته باشند. ما نمی‌گوییم مشارکت تا حدی باشد که ما پیروز شویم بلکه ما می‌گوییم مشارکت و اساسا انتخابات به همان مفهومی باشد که مقام معظم رهبری می‌گویند.

انتهای پیام/

ارسال نظر