دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 مهر 1402 - 11:04

میراحمدی: ملت ایران در برابر توطئه‌ مداوم دشمنان ایستاده است

میراحمدی: ملت ایران در برابر توطئه‌ مداوم دشمنان ایستاده است
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با یادآوری بیانات حضرت امام خمینی (ره) در نخستین سخنرانی ماندگار خود پس از شروع جنگی تحمیلی که نقش مردم درآن پررنگ است، گفت: ملت ایران در برابر تداوم توطئه‌ دشمنان همچنان ایستاده است.
کد خبر : 870103

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدمجید میر احمدی در مراسم گرامیداشت روز سرباز که در وزارت کشور برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وهفته دفاع مقدس گفت: نخستین نکته‌ای که درصحبت‌های امام خمینی(ره) جلوه‌گری می‌کند، روحیه و امید دادن به مردم بود و تاکید براینکه ملت ایران پیروز جنگ تحمیلی است.

وی با اشاره به فراز‌هایی از سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی و توجه به آن در شرایط امروز و تبیین آن برای جوانان گفت: سخنرانی امام (ره) در آن برهه حساس، برای ملت که همواره با حیله ها، نقشه‌ها و تهاجم‌های دشمنان روبرو است، درس بزرگی دارد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در سخنان خود هم صدام و هم ارتش آماده و مجهز عراق را تحقیر کردند، گفت: امام در همان روز نخست شروع جنگ تحمیلی، صدام را محکوم به شکست دانستند.

میراحمدی با اشاره به نقش امام (ره) در هدایت جامعه گفت: نکته مهم دیگری که در سخنان آن روز امام جلوه گری می‌کند، روشن کردن این نکته است که این جنگ بین جبهه اسلام و کفر رخ داده و اشاره کردند که صدام یک حقه بازاست.

وی با اشاره به اهمیت نقش مردم در نظر امام خمینی (ره) افزود: امام درهمان روز نخست جنگ تحمیلی به مردم و بسیج مردمی اشاره کردند و فرمودند نیرو‌های مسلح ما به کمک بسیج مردمی بطور قطع صدام وارتش او را شکست می‌دهند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به توطئه‌های گوناگون در زمان جنگ تحمیلی و نفوذی‌ها از یک سو و گذشت و ایثار مردم از سوی دیگر، افزود: تهاجم علیه ملت ایران همچنان با جنگ فرهنگی، اقتصادی و ترکیبی ادامه دارد، اما ملت بزرگ ایران جانانه در مقابل دشمن ایستاده اند.

میراحمدی تاکید کرد: راهپیمایی عظیم اربعین در واقع ایستادگی در مقابل جنگ فرهنگی دشمن بود.

وی با اشاره به تداوم جنگ ترکیبی و بهره‌گیری ازتمام تجربه‌ها و طراحی‌ها توسط قدرت‌های شیطانی و به میدان آوردن آن علیه ملت ایران، اظهار داشت: دشمن بازهم شکست خورد و همانطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند دشمن درمحاسبات خود مردم را به حساب نیاورده بود.

در این مراسم از سربازان وظیفه مامور در وزارت کشور تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر