دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 مهر 1402 - 13:29

معرفی انواع پمپ آب با موتور پمپ یاران

معرفی انواع پمپ آب با موتور پمپ یاران
از محصولات بسیار کاربردی که برای افزایش فشار آب در ساختمان‌های مسکونی و اداری استفاده می‌گردد و به خوبی آب را به طبقات بالا انتقال می‌دهد، پمپ آب است. تکنولوژی پمپ‌های آب به گونه‌ای است که به خوبی با موتور الکتریکی کار می‌کنند.
کد خبر : 869711

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا،از محصولات بسیار کاربردی که برای افزایش فشار آب در ساختمان‌های مسکونی و اداری استفاده می‌گردد و به خوبی آب را به طبقات بالا انتقال می‌دهد، پمپ آب است. تکنولوژی پمپ‌های آب به گونه‌ای است که به خوبی با موتور الکتریکی کار می‌کنند. اگر تمایل دارید آب کافی برای انجام مصارف صنعتی و خانگی خود داشته باشید و به خوبی آن را مدیریت کنید، بی‌شک پمپ آب بهترین گزینه برای انواع حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، خانگی و موارد دیگر است. در صورتی که قصد خرید این محصول بی‌نظیر را دارید با مقاله مجموعه پمپ یاران همراه باشید.

عملکرد پمپ آب

یکی از مهم‌ترین عملکرد پمپ آب این است که به خوبی آب را از نقطه‌ای به نقطه دیگر انتقال می‌دهد. همانطور که در توضیحات بالا به آن اشاره شد. این پمپ در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 • در بخش‌های مختلف ساختمان به منظور انتقال آب به طبقات بالا
 • در حین حفاری به منظور استخراج آب
 • به منظور تصفیه خانه‌های فاضلاب
 • در دشت‌هایی که سیلابی است
 • قابل استفاده برای چاه‌های آب، نفت و موارد دیگر

این پمپ از تجهیزات هوشمند تولید شده است که در اماکن مختلف استفاده می‌گردد. همچنین به منظور راه اندازی انواع سیستم‌های پمپاژ آب، از پمپ آب استفاده می‌گردد

کاربرد پمپ آب در چیست؟

در شهرهای بزرگ و کوچک به منظور داشتن آب تصفیه شده، از پمپ آب استفاده‌های بسیاری می‌شود. که در ادامه به نمونه‌های آن اشاره خواهیم کرد و توضیح کوتاهی از آنها می‌دهیم.

 • تامین نمودن آب (جهت تقویت فشار آب)
 • گرمایش و سرمایش آب
 • سیستم گردش آب گرم خانگی
 • اطفاء حریق

تامین نمودن آب (تقویت فشار آب)

برای آنکه در ساختمان‌ها و اماکن عمومی بتوانید آب کافی را تامین کنید، باید از محصولاتی استفاده نمایید که علاوه بر عملکرد مطلوب، کیفیت مناسبی را داشته باشند و به خوبی بتوانند به سیستم نظارت ساختمان، متصل شوند. از جمله تجهیزات سیستم فشار آب قوی عبارتند از:

 • تجهیزات تصفیه
 • پمپ‌هایی که سرعت متغیر دارند
 • سیستم های پمپ بسته بندی شده
 • کنترل نمودن پمپ سیستم های پمپ بسته بندی شده

به منظور گرمایش و سرمایش آب

سیستم‌های گرمایش و سرمایش آب از عملکرد بسیار بالایی در ساختمان برخوردار هستند که باعث می‌شوند که ساختمان‌ها به وسیله آن‌ها بر روی مصرف انرژی کمتر متمرکز شوند، همین امر سبب می‌گردد تا بتوانید از مبدل‌های حرارتی و پمپ‌های سیرکولاتور استفاده کنید. این کالاها باید از راندمان بسیار بالایی برخوردار باشند و سیستم‌های پیچیده ساختمان را پشتیبانی کنند.

اطفا حریق

برای اطفا حریق باید از محصول و سیستم‌های بسیار قابل اطمینان و کارآمد استفاده کنید و به هیچ عنوان فرقی ندارد این تجهیزات به صورت لوله پایه یا آبپاش اتوماتیک باشند. به همین دلیل از پمپ‌های آتش نشانی که از استاندارد بسیار خوبی برخوردار است، استفاده می‌شود.

سیستم گردش آب گرم خانگی

برای آنکه در محیط‌های خانگی آب به صورت سریع گرم شود، از پمپ‌هایی که جنس فولاد و برنز دارند، استفاده می‌گردد تا به مرور زمان تغییر رنگ ندهد و آب را گرم کند. این سیستم از هدر رفتن آب جلوگیری می‌کند. شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که این محصول چگونه کار میکند؟

باید بگوییم که آب گرم از مسیر لوله کشی عبور کرده تا بتواند به مکان‌های مختلفی که مد نظر دارید برسد. همچنین آبی که استفاده نشده است، در داخل خطوط لوله کشی باقی می‌ماند، هنگامی که افراد شیر آب را باز می‌کنند، ابتدا آب سرد و سپس پس از چند ثانیه، آب گرم را مشاهده می‌کنند. همچنین در صورتی که آب استفاده نگردد دوباره به چرخه باز می‌گردد. سیستمی که برای گردش آب گرم تولید شده است، با ایجاد نمودن حلقه بین آبگرمکن و شیرآب، زمان رسیدن آب گرم به دست مصرف کننده را کاهش می‌دهد. قطعاتی همچون پمپ و بوستر پمپ با ایجاد حلقه و جریان چرخشی، باعث میشوند تا آب داخل لوله‌ها گرم بمانند.

معرفی انواع پمپ آب صنعتی با موتور پمپ یاران

در مجموعه موتور پمپ یاران، تنوع انواع محصولات صنعتی و خانگی پمپ آب وجود دارد که این محصولات علاوه بر فاکتورهای مختلف و پارامترهایی که دارند، از ویژگی و کاربردهای مختلفی برخوردار هستند و استفاده‌های صنعتی و نیمه صنعتی را برای محیط‌های مختلف دارند. پمپ‌های صنعتی از قدرت بسیار بالایی برخوردار بوده که در ادامه به محصولات تولید شده در فروشگاه پمپ یاران می‌پردازیم.

 • محصول پمپ آب شناور
 • محصول پمپ آب خانگی
 • محصول پمپ آب لجن کش
 • محصول پمپ آب کف کش

قیمت پمپ فشار قوی پمپیران

قیمت پمپ فشار قوی پمپیران با توجه به عملکرد و مشخصات فنی که دارد، متغیر بوده ولی بازه قیمتی آن از 10 میلیون تومان تا 250 میلیون تومان است. این محصول از محفظه شعاعی و پروانه یاتاقانی تولید شده است که آب بندی آن به وسیله واشر کاغذی و یا اورینگ انجام می‌شود. اگر به اطراف پروانه‌های این پمپ توجه کرده باشید، پمپ دو بلبرینگ گریس کاری را مشاهده می‌کنید که وظیفه تحمل نمودن نیروهای شعاعی و محوری بر روی پمپ را دارند.

پمپ فشار قوی پمپیران، قابلیت کنترل نمودن فشارهای بسیار بالا را دارد. جهت دریافت اطلاعات کلی در خصوص قیمت این پمپ‌ها با مجموعه پمپ یاران در ارتباط باشید.

معرفی انواع پمپ آب با موتور پمپ یاران

قیمت پمپ شناور پمپیران

قیمت پمپ شناور پمپیران با توجه به مشخصات فنی، عملکرد و مدل آنها متفاوت است. در صورتی که تمایل دارید این محصول را تهیه نمایید با مجموعه پمپ یاران تماس حاصل فرمایید تا بر اساس نیاز شما، محصول مورد نظر را به شما معرفی کنند. البته لازم به ذکر است این پمپ شناور با نام های پمپ چاه عمیق، پمپ آبیاری، پمپ شناور چاه نیز شناخته می‌گردد و برای صنایع مختلفی همچون نفت و گاز، صنعت شیمیایی، آب و فاضلاب و موارد دیگر استفاده می‌گردد.

قیمت پمپ حلزونی پمپیران

یمت پمپ حلزونی پمپیران با توجه به نوع و مشخصه‌های فنی، قیمتی متغیر دارد ولی در مجموعه پمپ یاران تنوع این محصول بسیار بوده که با بررسی و مشاوره از این مجموعه ،بهترین پمپ را با توجه به نیاز خود خریداری کنید. این پمپ به دلیل آنکه ظاهری شبیه به حلزون دارد، به پمپ حلزونی شهرت یافته و در زمینه انتقال آب از چاه کاربرد دارد. همچنین کاربردهای این محصول عبارتند از مصارف کشاورزی، استخر و دریاچه‌ها، مصارف شهری و غیره.

انتهای پیام/

ارسال نظر