دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 مهر 1402 - 20:08

لاوروف: جهان برای تشکیل یک نظام جهانی چندقطبی تلاش می‌کند

لاوروف: جهان برای تشکیل یک نظام جهانی چندقطبی تلاش می‌کند
وزیر خارجه روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: سازمان‌های همچون بریکس در حال حفظ امنیت خود هستند و برای تشکیل یک نظام جهانی چندقطبی تلاش می‌کنند.
کد خبر : 869492

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد، کشورهای غربی با اصل برابری مخالف بوده و این کشورها به صورت کلی از مذاکره عاجز هستند و نگاه برتری به خود نسبت به سایر جهانیان دارند.

لاوروف گفت: نظام جهانی جدیدی در دست شکل‌گیری است و مرزهای آن در حال ترسیم است.

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هرگونه وعده‌ای را می‌دهند اما به آن پایبند نیستند.

سرگئی لاوروف خاطرنشان کرد: کشورهای غربی به مسلح کردن اوکراین ادامه دادند و با دادن تضمین‌های امنیتی به روسیه مخالفت کردند و ادامه نیز کشورهای عضو ناتو رویارویی نظامی با روسیه را به فضای خارجی و همچنین عرصه اطلاعات انتقال دادند.

لاوروف گفت: ما تضمین‌های ملموسی را مبنی بر این امر به دست آوردیم که پیمان ناتو به سمت شرق گسترش نیابد اما غرب به این تضمین‌ها وفا نکرد و در این بین غرب به نظامی کردن اوکراین و استفاده از این کشور در جنگ علیه کشور ما ادامه داد و این مسئله‌ای است که از زمان پایان جنگ سرد بی سابقه بوده است.

او افزود: سازمان‌های همچون بریکس و امنیت و توسعه در حال حفظ امنیت خود هستند و برای تشکیل یک نظام جهانی چندقطبی تلاش می‌کنند.

وی افزود: ایالات متحده و همپیمانانش تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تشکیل نظام جهانی عادلانه می‌کنند.

لاوروف گفت: کشورهای غربی موج انزجار از اسلام را تغذیه کرده و هیچ احساس نگرانی نسبت به قرآن سوزی‌ها نکردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر