دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 شهريور 1402 - 17:50

لفاظی دوباره نتانیاهو علیه ایران؛ این بار در مجمع عمومی سازمان ملل

لفاظی دوباره نتانیاهو علیه ایران؛ این بار در مجمع عمومی سازمان ملل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل به یاوه‌گویی علیه ایران پرداخت.
کد خبر : 869334

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل به یاوه‌گویی علیه ایران پرداخت.

وی با کوبیدن بر طبل ایران هراسی، مدعی شد: همه توانم را برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای به کار خواهم بست. ما باید با شجاعت برای توقف بلندپروازی هسته‌ای ایران عمل کنیم. ایران به تهدید آبراه‌های بین‌المللی ادامه می‌دهد و برای گرفتن باج خارجی‌ها را گروگان می‌گیرد و به باج‌گیری هسته‌ای روی آورده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه، ادعاهای واهی علیه ایران مطرح کرد: از هشت سال قبل کشورهای غربی وعده اعمال مجدد تحریم‌ها را علیه ایران دادند و هم‌اکنون توافق نقض می‌شود بدون اینکه تحریمی اعمال شود. باید تحریم‌هایی علیه ایران در راستای توقف بلندپروازی هسته‌ای آن وضع شود!

نتانیاهو در ادامه ادعا کرد: فلسطینیان باید از نفرت پراکنی علیه یهود دست بردارند تا صلح برقرار شود. محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان باید از توطئه شنیع علیه یهودیان دست بردارد. فلسطینیان باید حق برپایی کشوری برای یهودیان را بپذیرند. یهودی‌ستیزی در هرجایی اعم از دانشگاه‌ها یا سالن‌های سازمان ملل باید مورد مخالفت قرار گیرد. صلح واقعی در سایه عدم ضدیت با یهودیان محقق خواهد شد. 

او درباره عادی‌سازی روابط با عربستان هم مدعی شد: ما با رهبری بایدن رئیس‌جمهور آمریکا امکان برقراری صلح با عربستان را داریم. حلقه صلح گسترش می‌یابد و به نظرم  امکان مسیر واقعی به سمت صلح واقعی با همسایگان فلسطینی‌مان وجود دارد. صلح میان اسرائیل و عربستان خاورمیانه جدیدی را به وجود خواهد آورد. ما کریدور جدیدی از صلح و رفاه میان آسیا و اروپا با عبور از امارات و اردن بنا خواهیم کرد. کریدور میان هند و اروپا تحولی تاریخی برای ما است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: اسرائیل در سال ۱۹۴۸ جدا از پیرامون خود بود اما هم‌اکنون نقشه خاورمیانه برای ما کاملاً تغییر خواهد کرد. از ثمرات توافقنامه آبراهام، برپایی مراسم عروسی یهودیان در دبی و نیز آمدن اماراتی‌ها به اسرائیل است. همه ما از دستاوردهای صلح با کشورهای عربی بهره می‌بریم. حدود یک میلیون اسرائیلی از امارات دیدن کرده‌اند. واقعاً ما با ۴ توافق صلح با ۴ کشور عربی دستاورد مهمی رقم زده‌ایم. به نظر من نباید به فلسطینیان حق اعتراض به توافقات صلح با کشورهای عربی بدهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر