دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 شهريور 1402 - 12:06

همکاری دانشگاه آزاد با شرکت شهرک‌های صنعتی مبارکه

همکاری دانشگاه آزاد با شرکت شهرک‌های صنعتی مبارکه
تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت شهرک‌های صنعتی مبارکه و دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه برای تقویت و گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت منعقد شد.
کد خبر : 869288

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت شهرک‌های صنعتی مبارکه و دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه برای تقویت و گسترش ارتباط دانشگاه با صنعت وارائه آموزش‌های مهارتی به دانش آموختگان دانشگاهی و متقاضیان اشتغال در واحد‌های صنعتی در جلسه‌ای با حضور مسئولان منعقد شد.

محمد فتحی، مدیر عامل شرکت عمران شهرک صنعتی مبار‌که در جلسه مشترک با دانشگاه آزاد با بیان اینکه پیش‌بینی بر این است که در آینده صنایع دچار بحران کمبود نیروی ماهر خواهند شد، اظهار کرد: هدف ما انجام اقدام پیش‌دستانه برای مقابله با این بحران بوده و در این زمینه طرح پویش (آموزش برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاه) از برنامه‌های مهم برای همکاری در رفع معضل ضعف مهارت دانش‌آموختگان و بیکاری است.

وی افزود: براساس این طرح، دانش آموختگان با گذراندن دوره کوتاه مدت مهارتی تخصصی در محیط کار واقعی، توانمندی لازم برای ورود به بازار کار را به دست خواهند آورد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرک صنعتی مبار‌که با اشاره به ظرفیت‌های ویژه دانشگاه در زمینه مهارت آموزی به فارغ التحصیلان و برگزاری دوره‌های تخصصی ادامه داد: قطعا در قالب اجرای این تفاهم‌نامه از ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه برای کمک به ارتقای سطح مهارتی واحد‌های صنعتی و کمک به تأمین نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده برای واحد‌های صنعتی استفاده می‌کنیم و افزایش سطح همکاری‌ها از برنامه‌های آینده خواهد بود.

کسب تجربه کاری توسط دانشجویان با اجرای طرح پویش

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده درباره جذب دانشجویان در طرح پویش گفت: در این طرح، امکان اشتغال همزمان با تحصیل برای دانشجویان فراهم شده تا همزمان با تحصیل، سه روز در هفته را در یکی از شرکت‌های متقاضی و حامی مشغول به کار شوند و دستمزد آنان توسط شرکت به حساب شهریه دانشجو واریز می‌شود.

 اسماعیل باقری اضافه کرد: دانشجویان شرکت کننده در این طرح، تجربه مفید در محیط کاری را کسب کرده و پس از فارغ التحصیلی با آمادگی کامل وارد بازار کار می‌شوند. هم چنین پس از فارغ التحصیلی، امکان استخدام در شرکت و استفاده از طرح سرباز مهارت نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری وجود دارد.

وی عنوان کرد: بستر مناسبی برای تعامل بیشتر بین صنعت و دانشگاه فراهم شده و مجموعه شهرک‌های صنعتی مبارکه نیز خود را مکلف می‌داند با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها، شرایط لازم برای تحقق این هدف فراهم کند. نگاه ما با همکاری با مراکز صنعتی تعاملی، کاربردی و عملیاتی بوده و هدف اصلی از این تعاملات، توسعه، پیشرفت و ارتقای جایگاه صنعت و حل مشکلات این حوزه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه تشریح کرد: یکی از مشکلات واحد‌های صنعتی برای جذب نیرو، کمبود افراد ماهر بوده و نیاز امروز صنعت وجود فارغ التحصیلان دارای مهارت است که ما به دنبال تحقق این موضوع هستیم.

باقری با بیان اینکه دانشگاه حلقه واسطی بین صنایع و متقاضیان اشتغال است، توضیح داد: هدف ما ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز صنایع بوده تا واحد‌های صنعتی بدون دغدغه نیروی ماهر را جذب کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر