دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌و‌گو با آنا عنوان شد؛

«جشن مهر سینما» بخش‌های جنبی سینمای ایران را از انزوا خارج می‌کند

«جشن مهر سینما» بخش‌های جنبی سینمای ایران را از انزوا خارج می‌کند
مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان تاکید کرد: جشن مهر سینمای ایران برای کشف استعداد‌های نو اثرگذار بوده است.
کد خبر : 869228

مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزری علم و فناوری آنا گفت: وقتی به حوزه سینما اشاره می‌کنیم صرفاً نظر‌ها به سمت بخش فیلم و اکران آن است، در حالیکه عوامل دیگری در پویایی این هنر موثراند، برگزاری جشن مهر سینمای ایران برای برطرف کردن همین مسأله بوده و تاکید دارد که روز سینما صرفاً معطوف به یک روز خاص نیست و باید آن را جشنی برای تمام سینمای ایران ببنیم.

امرالله حسنی با بیان اینکه سینما حوزه فرهنگی وسیعی است که می‌تواند خلا‌های زیادی را در حوزه فرهنگی ما از طریق این فضا با افزایش سواد رسانه‌ای و بصری پر کند، گفت: در استان ما نیز مخاطب سینما زیاد است، اما اثرگذاری سینما هم مهم است. جشن مهر سینمای ایران برای کشف استعداد‌های نو اثرگذار بوده است.

حسنی با یادآوری این نکته که در جشن مهر سینمای سال گذشته این استان از جمال شورجه تجلیل شد و امسال هم لیستی از برگزیدگان تهیه دیده است، ابراز داشت: بانک اطلاعاتی موثری در این زمینه تشکیل شده است.
مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان با اشاره به اینکه جشن مهر سینمای ایران کمک کرد که بخش‌های جنبی سینما، مثل آموزشگاه‌های حوزه سینما و یا انجمن سینمای جوان فعال شوند گفت: در برنامه‌های جنبی جشن، آموزشگاه‌های حوزه سینما را پای کار آورده‌ایم.

این مدیر فرهنگی افزود: انجمن سینمای جوان استان هم از انزوا بیرون آمده و دبیری جشنواره را به آن‌ها سپردیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای چنین رویداد‌هایی بتوانیم ساختار سینما را قوت کنیم و مثل کشور‌هایی که در حوزه فرهنگی حرفی برای گفتن دارند، در این حوزه مهم فرهنگی فعال باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر