دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 12:31

زاکانی: از ساخت واحدهای ۲۵ متری حمایت نمی‌کنیم

زاکانی: از ساخت واحدهای ۲۵ متری حمایت نمی‌کنیم
شهردار تهران گفت: واحدهای ۲۵ متری ایده بدی است که مورد تأیید شهرداری تهران نیست.
کد خبر : 869044

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: شهرداری درختان کهنسال و آفت‌خورده را طی چند مرحله با گیاه بابون جایگزین می‌کند؛ البته در گذشته برخی به صورت محدود در این زمینه تخلفاتی را مرتکب شده بودند که محکوم به جرائم سنگین شدند.

وی در واکنش به انتشار وسیع خبر ساخت واحد‌های ۲۵ متری افزود: بنده هم این ایده را شنیدم که به نظرم ایده بدی است. چیزی که حقیقت دارد و در حال دنبال کردن آن هستیم، این است که از خانه‌هایی که در شأن خانواده‌های ایرانی است حمایت کنیم تا از طریق صنعتی‌سازی تحویل مردم تهران بدهیم.

زاکانی با اشاره به گلایه برخی شهروندان از وضعیت پوشش بانوان در بوستان‌های شهرداری تهران گفت: ۳ هزار و ۳۶۸ بوستان زیر نظر شهرداری تهران بوده و فقط سه بوستان برای بانوان محصور و مناسب‌سازی است و بقیه آن‌ها اینگونه نیست.

وی اظهار کرد: انتظامات شهرداری در بوستان‌ها مکلف هستند از فضای سبز بوستان محافظت کنند و نظم داخل بوستان را سر و سامان دهند. آنان در بوستان ماموریت ندارند به پوشش بانوان بپردازند؛ البته شهرداری تهران برای انتظامات چارچوب‌هایی را تعیین کرده است.

شهردار تهران با اشاره به سیاست شهرداری تهران در نظارت بر پوشش بانوان در مترو، میادین میوه و تره‌بار و اتوبوس، گفت: اقدامات‌مان در این حوزه را در ۳۰۰ میدان میوه و تره‌بار، ۵۲ فروشگاه شهروند و ۱۵۰ ایستگاه مترو در دست انجام داریم؛ اما حتما کافی نیست ضمن این که نظارت بر پوشش بانوان امری بین بخشی است و نیازمند همراهی سایر دستگاه‌هاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر