دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 11:44
در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

صحرایی: دولت به دنبال تقویت توان دانش‌آموزان مدارس دولتی است

صحرایی: دولت به دنبال تقویت توان دانش‌آموزان مدارس دولتی است
وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت به دنبال تقویت توان دانش‌آموزان مدارس دولتی است.
کد خبر : 869029

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز (چهارشنبه، ۲۹ شهریورماه) در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت گفت: تغییر در کتاب‌های درسی تابع یک فرایند حساب شده علمی است. ما تغییرات را در قالب بسته‌های آموزشی مکمل کرده و در کتاب‌های درسی مندرج می‌کنیم.

وی از تغییر در محتوای ۵۶ کتاب درسی خبرداد و افزود: از حدود یک ماه پیش تولید کتاب‌های سال ۱۴۰۳ را آغاز کرده‌ایم یعنی ۱۴ ماه فرصت نیاز داریم که بیش از ۱۵۰ میلیون جلد کتاب را چاپ کنیم. بنابراین، تغییر کتاب‌ها یک امر زمان‌بر است.

صحرایی گفت: تمام دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی سراسر کشور دو بار در هفته شیر رایگان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: برنامه ریزی برای جمع‌آوری مدارس کانکسی هم در حال انجام است، بیش از یک‌هزار مدرسه از این نوع جمع‌آوری شده و امیدوارم سال آینده هم همین مقدار را جمع آوری کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حوزه تأمین معلم موردنیاز یک سال تاریخی را گذراندیم ولی باز کمبود وجود دارد که باید تأمین شود، اظهار کرد: ۲۰ هزار مدرسه در طرح شهید عجمیان شاداب سازی شد و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.

وی ادامه داد: لوازم‌التحریر دانش‌آموزان مناطق محروم، ۱۸ نهاد در طرحی به نام همه حاضر برنامه ریزی شده و امسال هم تکرار خواهد شد.

صحرایی گفت: بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل، در طرح شهید محمودوند ۲۳۴ هزار دانش‌آموز شناسایی و ۷۰ هزار نفر به تحصیل بازگشته‌اند و پیش‌بینی می‌کنم امسال هم ۵۰ هزار نفر را به تحصیل بازگردانیم.

وی افزود: مجموع حرکت دولت به این سمت است که دانش آموزان مدارس دولتی تقویت شوند و مدارس دولتی در برنامه هفتم توسعه تقویت شده و هم در حال تهیه لایحه برای آن هستیم که تحت عنوان لایحه تقویت مدارس دولتی در حال طراحی و تدوین است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا کتاب درسی به اندازه کافی چاپ شده است یا خیر، تصریح کرد: کتاب درسی به اندازه کافی چاپ شده است؛ اما در مسئله توزیع ملاحظات متفاوتی وجود دارد از جمله اینکه افرادی که از اتباع هستند باید در سامانه سازمان مهاجرت کد یکتا دریافت کنند تا بتوانند کتاب درسی به آن‌ها تخصیص داده شود.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی که داریم سال گذشته هم این پیش‌بینی شده بود تا حد ممکن از کاغذ تولید داخل برای چاپ کتاب‌های درسی استفاده کنیم و حتی یک برگ کاغذ هم از خارج وارد نمی‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر