دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 شهريور 1402 - 10:39

پرسپولیس ۱۱ نفره هم می‌باخت آقای گل‌محمدی!

پرسپولیس ۱۱ نفره هم می‌باخت آقای گل‌محمدی!
یحیی گل‌محمدی مدعی شده که اگر تیمش ۱۰ نفره نمی‌شد به النصر عربستان نمی‌باخت اما واقعیت چیز دیگری است.
کد خبر : 869011

به گزارش خبرنگار ورزشی علم و فناوری خبرگزاری آنا، پرسپولیس شب گذشته در ورزشگاه آزادی با 2 گل مغلوب شد و خیلی ها دلیل این باخت را نبود مهاجم، مصدومیت ترابی و .... عنوان کردند اما گل‌محمدی مدعی شد اگر تماشاگر در استادیوم حضور داشت و سرلک اخراج نمی‌شد شاید بازی را نمی‌باختیم. ادعای  وی در حالی است که پرسپولیس حتی ۱۱ نفره هم نتوانست فوتبال خوبی انجام بدهد و در نیمه اول بازی حداقل باید یک گل دریافت می‌کرد. اگر پرسپولیس در نیمه اول خوب بازی می‌کرد و پرسپولیس همیشگی بود، می‌شد حرف یحیی گل‌محمدی را باور کرد، اما وقتی نماینده کشورمان ۱۱ بازیکن داشت هم تیم برتر میدان النصر عربستان بود.

مصدومیت عجیب ترابی و اخراج سرلک البته تاثیرگذار بود همان‌طور که بیرانوند نمی‌توانست به خاطر مصدومیتش شروع مجدد‌های خوبی داشته باشد و این مسئله حتی روی کار مدافعان پرسپولیس تاثیر منفی گذاشته بود، اما با تمام این اوصاف باید پذیرفت که النصر بهتر و کم اشتباه‌تر بازی کرد و دو گل خوب و تاکتیکی هم زد.

روزی که ما در جام جهانی به آرژانتین باختیم همه از نبوغ مسی گفتند و اینکه اگر مسی آن گل را نمی‌زد هیچ بازیکن دیگری نمی‌توانست در دقیقه ۹۲ دروازه ایران را به آن شکل باز کند، اما در بازی پرسپولیس و النصر رونالدو یک فرصت عالی را هدر داد و این دو بازیکن عربستانی بودند که روی دو کار تیمی تمرین‌شده دو گل تاکتیکی به ثمر رساندند.

 در فوتبال شب گذشته پرسپولیس، اما اثری از تاکتیک و برنامه دیده نمی‌شد. یحیی گل‌محمدی تیمش را بدون مهاجم آرایش کرد تا نشان بدهد در این قبیل بازی‌ها ترس چاشنی کار او است. از طرفی پرسپولیس بعد از گل النصر هم نتوانست به بازی برگردد و گل دوم را دریافت کرد. اینکه میلاد سرلک هم به آن شکل اخراج می‌شود، تقصیر تیم حریف نیست و بهه هر حال بازیکنان ما باید در این قبیل مواقع که یک اخطار می‌گیرند، توجیه شوند. فراموش نکنیم که شهاب زاهدی را خود یحیی گل‌محمدی خرید و او در این بازی بار دیگر نشان داد که اصلاً مهاجمی در حد و اندازه‌های پرسپولیس نیست.‌

ای کاش زاهدی به جای اینکه دنبال پیراهن رونالدو باشد به دنبال باز کردن دروازه حریف بود و قدر تک موقعیتی که در این بازی نصیبش شد را بهتر می‌دانست.در مجموع باید گفت النصر بهتر و تاکتیکی‌تر فوتبال بازی کرد و کاملاً مستحق پیروزی بود. پرسپولیسی‌ها هم باید خوشحال باشند که الدحیل از پس استقلال تاجیکستان بر نیامد و آن‌ها هنوز شانس صعود دارند، اما حداقل قضیه این بود که از پرسپولیس انتظار فوتبال بهتر و با برنامه‌تری را داشتیم. انتظاری که به هیچ وجه چه در نیمه اول که پرسپولیس ۱۱ نفره بود و چه در نیمه دوم و بعد از اخراج سرلک برآورده نشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر