دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران اعلام کرد:

حذف حرکت قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریورماه

حذف حرکت قطارهای تندرو خط ۵ مترو از اول شهریورماه
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از حذف حرکت قطارهای تندرو از اول شهریورماه در خط ۵ مترو خبر داد.
کد خبر : 864216

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسعود درستی عصر امروز در نشست خبری خود با بیان اینکه از اول شهریورماه حرکت قطارهای تندرو حذف می‌شود، گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده از اول شهریورماه سال‌جاری حرکت قطارهای تندرو حذف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای توزیع مناسب سفر و برای متعادل سازی حرکت قطارها و همچنین کاهش انتظار مسافر بر روی سکو این حرکت تندرو حذف شود، گفت: به دلیل بار قطارهای تندرو شاهد بیشترین خرابی در سوزن‌ها بودیم که منجر به ایجاد تاخیرات ناخواسته و افزایش هزینه نگهداشت خط می‌شود. بر همین اساس این حرکت‌ها را فعلا حذف کنیم و در فاز یک به صورت آزمایشی است و امید است با پروتکل‌ها و برداشت‌های مهر ماه زمان سیر را زمان سیر تندرو نزدیک کنیم.

حذف قطارهای تندرو در مسیر خط ۵ 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی گفت: سعی می‌کنیم ۵۲ تا ۵۳ دقیقه زمان سیر سفر در خط ۵ باشد، همچنین سرفاصله حرکت قطارها به ۱۰ دقیقه کاهش می یابد.

درستی در مورد حذف قطارهای تندرو در مسیر خط ۵ با بیان اینکه در قطارهای تندرو و معمولی ۱۲ دقیقه اختلاف است و این زمان در ۵۰ کیلومتر مسیر خط ۵ مترو زمان قابل برنامه‌ریزی نیست، گفت: اما بعد روانی این حذف را می‌پذیریم، در برنامه‌ریزی زمانی طول روز نقش منفی ندارد در عین حال قبول دارم که مسافران ناراضی هستند و البته ما دلایل متقن برای این کار داریم.

وی درباره خرابی چند پله برقی در برخی ایستگاه‌ها گفت: بعد از اتفاقی که در ایستگاه شهید بهشتی افتاد ما را حساس  کرد که رویه خود را بازنگری کنیم، به این نتیجه رسیدیم که از روش های معمول گذر کرده و به این سمت رفتیم که فرایند تعمیر را بازنگری کنیم و به این نتیجه رسیدیم که برخی پله های برقی می توانست در آینده هم مشکل ایجاد کند. بنابراین برخی پله ها عامدانه و برای اورهال اساسی خاموش شدند؛ بگونه ای که امروز ۷ ایستگاه پله برقی خاموش است اما برنامه ما این است تا اول مهر پله برقی خاموشی نداشته باشیم.

عبور رایگان دانش آموزان از گیت‌های مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در مورد وعده رایگان شدن بلیت مترو برای دانش آموزان و دانشجویان در مهرماه افزود: از سازمان فناوری خواستیم که امکان جدا کردن کارت دانش آموز و دانشجو و اقشار خاص را بررسی کند اما آیا اینکه فاوا در تنگنای زمانی بتواند کار را پیش ببرد دغدغه ماست و دومین دغدغه این است که ممکن است خیلی از دانش اموزان کارتشان دست افراد دیگر باشد و  ما تصمیم گرفتیم که دانش آموز را رایگان از گیت رد کنیم. 

درستی در مورد کم شدن واگن بانوان با نصب درهای حائل گفت: اصلا برنامه ما این نیست که از سهم بانوان از مترو کم کنیم اما شاید تاثیر درهای جدا کننده این شد. اما اینکه بگوییم برنامه بهره برداری کم کردن سهم بانوان بود این نیست؛ البته قبلا وسط واگن دوم نرده گذاشتیم. اگر جای نرده، در بگذاریم این حرف که کوچک شده درست اما ما نرده‌ها را جمع نکردیم.

با دستفروشی که مزاحمتی برای مردم ایجاد نمی‌کند نمی‌توان در چهارچوب قانون برخوردی کرد

درستی در مورد  ساماندهی دست فروشان مترو گفت: مدل کاری ما اینگونه است که ممکن است بستری برای اتفاقات اجتماعی و ناهنجاری ها از جمله تکدی گری باشیم.  امروز قانون دستفروشی را جرم نمی داند ولی ما در مترو نسبت به بساط‌گستری علاقه ای نداریم.  با این حال بالاخره توانستیم ایستگاه محمدیه را سامان بدهیم. اما چه شد؟  دستفروش ها به ایستگاه بعد رفتند. یکی از شاخص‌ترین نکات مورد نظر ما ساماندهی بساط‌گستران است. ما در بهره برداری نیاز به اصلاح قوانین داریم. علی القاعده نباید اجازه به بساط‌گستری بدهیم اما با دستفروشی که مزاحمتی برای مردم ایجاد نمی کند نمی توان در چهارچوب قانون برخوردی کرد. اما باید ساماندهی بشوند.

عده‌ای هم دست فروشان مترو را دوست دارند

وی در ادامه در مورد ورود متکدیان به مترو نیز گفت: اغلب متکدیان چیزی برای فروش دارند. بنابراین باید ضوابط و خلاهای قانونی را در نظر گرفت. ما بیش از هرکسی دوست داریم ایستگاه‌های ما آرام باشد ضمنا عده‌ای هم دست فروشان مترو را دوست دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر