دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مرداد 1402 - 09:33

گشایش مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی در رشت

گشایش مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی در رشت
مدرسه عالی مهارتی قرآن به زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور مسئولان گشایش یافت.
کد خبر : 864017

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور مسئولان و تعدادی از قرآن‌آموزان گشایش یافت.

مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این مراسم اظهار کرد: آشنایی و افزایش آگاهی قرآن‌آموزان با معارف قرآن کریم به زبان انگلیسی در سطوح و رشته‌های مختلف ازجمله مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این مدارس هستند.

محمد دوستار رشد و توسعه معارف مفاهیم و سواد قرآنی داوطلبان آموزش زبان انگلیسی ازجمله اهداف مهم راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی برشمرد و ادامه داد: فراهم آوردن زمینه حفظ، آیات تدبر در آیات توانایی و بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن کریم در زندگی فردی و اجتماعی برای فراگیران بیشمار زبان انگلیسی در داخل و خارج از کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی زمینه‌سازی برای تربیت قرآنی علاقه‌مندان به فراگیری تقویت زبان انگلیسی تربیت معلمان و مربیان و مبلغان قرآنی مسلط به زبان انگلیسی، توسعه ترویج معارف و آموزه‌های قرآنی به زبان انگلیسی را نیز از عمده اهداف افتتاح مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برشمرد.

شیوه‌های تأثیرگذار در یادگیری و آموزش مفاهیم قرآنی

مدیر راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی قرآن کریم به زبان انگلیسی نیز با اشاره به فراز و نشیب‌های فراوان در برخی از استان‌ها، اظهار کرد: استان گیلان ازجمله استانی است که مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی به‌صورت هدفمند، منظم، مرتبط با چارت درسی معین و به شکل منسجم در آن افتتاح می‌شود.

محمدرضا آرام با بیان اینکه مدیری که دغدغه قرآنی دارد می‌تواند این‌چنین منظم و هدفمند در افتتاح مدرسه عالی مهارتی قرآن به انگلیسی موفق باشد، افزود: جنس قرآن از بیان، کلام قرائت، قول قابل فهم و درک بوده و از همه مهم‌تر قرآن کریم آئین‌نامه زندگی است.

وی عنوان کرد: یکی از شیوه‌های تأثیرگذار در یادگیری و آموزش مفاهیم قرآنی مدارس عالی مهارتی قرآن به انگلیسی بوده و بهترین روش انعکاس قرآن کریم به زبان علمی در فضای مدرن و امروزی مدارس عالی مهارتی است.

 مدیر راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی قرآن کریم به زبان انگلیسی با تأکید بر اینکه باید معارف حقی شیعیان که بر اساس سند است به گوش جهانیان برسد، مطرح کرد: مدارس عالی مهارتی قرآن به انگلیسی گام کوچکی در پاسخ به نیاز جهانی بوده؛ اما شروعی بسیار خوب است.

انتهای پیام/

ارسال نظر