دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرکل صداوسیمای چهارمحال و بختیاری:

دانشگاه آزاد اثربخش‌تر از دیگر مراکز علمی کشور است

دانشگاه آزاد اثربخش‌تر از دیگر مراکز علمی کشور است
سیدمحسن حسینی دانشگاه آزاد اسلامی را اثربخش‌تر از سایر دانشگاه‌ها دانست و گفت: تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی در شهرکرد، آثار مثبت زیادی در استان دارد.
کد خبر : 863830

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیدمحسن حسینی مدیرکل صداوسیما چهارمحال و بختیاری در نشستی با ابراهیم رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی در شهرکرد، آثار مثبت زیادی در استان رخ داد به‌گونه‌ای که هم فرهنگ متحول شد و هم نوع نگاه‌ها به دانشگاه تغییر پیدا کرد.

وی افزود: استان چهارمحال و بختیاری، ظرفیت‌های بی‌شماری در همه عرصه‌ها دارد که با همت و تلاش دانشجویان و دانشگاهیان، کشف و زنده خواهند شد.

مدیرکل صداوسیمای استان چهارمحال و بختیاری، دانشگاه را مخزن رسانه و محتوا دانست و بیان کرد: رسانه موظف است در قبال دانش‌بنیان‌ها که از دانشگاه‌ها سرچشمه می‌گیرند و منبع پیشرفت و تحول هستند، فعالیت کند؛ اما به دلیل تخصصی بودن این عرصه و محتوا‌های علمی، تولیدات رسانه‌ای باید توسط خود دانشگاه‌ها تهیه و برای پخش و بازنشر در اختیار رسانه قرار گیرد.

حسینی عنوان کرد: صداوسیما از برنامه‌های دانشجویی با موضوع نماز، قرآن و خلاقیت‌های قشر جوان دانشجو، استقبال می‌کند و به دلیل ظرفیت‌های محدود رسانه استانی، لازم است که همه دانشگاه‌ها رسانه قوی برای پیوست‌های رسانه‌ای خود داشته باشند.

وی امیدآفرینی بین جوانان را مهم دانست و اضافه کرد: دانشگاه در مقایسه با صداوسیما، رسانه بزرگ‌تری است و می‌طلبد با همکاری این دو نهاد، قشر جوان را نسبت به خودشان و جامعه امیدوار و به پیشرفت آنان کمک کرد.

پذیرش بیش از ۶۰۰ دانشجوی بین‌الملل در واحد شهرکرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری نیز این دانشگاه را یک مرکز دانشگاهی عمومی و اجتماعی برای استفاده مردم به‌ویژه قشر جوان و جویای تحصیل دانست و گفت: برای رشد و ارتقای این استان، خواستار همکاری و تعامل بیشتر صداوسیما با این مرکز علمی هستیم.

ابراهیم رحیمی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه‌ آزاد  استان چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل هستند؛ افزود: حدود ۴۰ درصد از دانشجویان آموزش عالی این استان در دانشگاه‌ آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند.مجوز جذب دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شده و این واحد دانشگاهی برای نخستین بار در اول مهر سال جاری بیش از ۶۰۰ دانشجوی بین‌الملل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ثبت‌نام و پذیرش خواهد کرد.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با دارا بودن آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌های مجهز و پیشرفته، شرکت‌های دانش‌بنیان، مزرعه آموزشی و تحقیقاتی، کلینیک‌های تخصصی دام کوچک و بزرگ، کتابخانه‌های پیشرفته، سالن‌های ورزشی و چندمنظوره، فضای آموزشی مناسب، امکان انتقالی و مهمانی در دیگر واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی، اعطای تسهیلات و وام‌های کوتاه‌مدت، بلندمدت و بعد از فراغت از تحصیل به دانشجویان در مقاطع مختلف، برخورداری از مجهزترین خوابگاه‌های ملکی دانشجویی خواهران و برادران و داشتن اعضای هیئت علمی باسابقه و نخبه به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان و بزرگ‌ترین مرکز آموزشی در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: اکنون حدود ۸ هزار و ۸۰۰ دانشجو در ۶۷ رشته کارشناسی ارشد و دکتری و ۱۳۸ رشته کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر