دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 مرداد 1402 - 09:50

شمارش معکوس راه‌اندازی کارخانه «هوشمندسازی ساختمان»

شمارش معکوس راه‌اندازی کارخانه «هوشمندسازی ساختمان»
کارخانه هوشمندسازی ساختمان توسط محققان یک شرکت دانش‌بنیان با حضور نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش راه‌اندازی شد.
کد خبر : 863349

به گزارش آنا، کارخانه هوشمندسازی ساختمان با حضور محمد علی‌اکبری معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد پیش راه‌اندازی شد.

سیدرضا علوی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در حاشیه این برنامه با اشاره به پیش راه‌اندازی کارخانه هوشمند‌سازی ساختمان اظهار کرد: روی همه اجزای این ساختمان هوشمند کلید‌هایی وجود دارد که کاربر قادر به کنترل دستی است و می‌تواند آب، برق، گاز و روشنایی خانه را به راحتی کنترل کرد.

وی افزود: با نصب برنامه‌های کاربردی روی گوشی و تبلت بدون احتیاج به اینترنت می‌توان از این ساختمان هوشمند محافظت کنیم. جدا از آن برنامه کاربردی دیگری تحت وب برای افرادی که دارای سیستمی به غیر از اندروید هستند، طراحی شده تا بتوانند توسط هر وسیله‌ای که قابلیت اتصال به اینترنت دارد با یک مرورگر ساختمان را کنترل کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: وجه تمایز ما نسبت به دیگر رقبا، قیمت پایین با حداکثر کارایی و عدم نیاز به پیش‌نیاز‌های ساختاری است که با پیاده‌سازی آن سبب شده هزینه ساخت یک خانه از قیمت سنتی پایین‌تر باشد.

وی با اشاره به تنوع سبد محصولات این شرکت دانش‌بنیان مطرح کرد: در فاز اول محصولات در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری و در فاز‌های بعدی در صنعت، کشاورزی و بیمارستان‌ها اجرا می‌شوند.

علوی گفت: این شرکت دانش‌بنیان زمینه‌ای برای ورود نخبگان و جوانان کشور به بازار کار فراهم می‌کند و به آنان اجازه می‌دهد که ایده‌هایی خود را محک زده و در کنار دانش‌بنیان و فناور بودن در زمینه شتاب‌دهنده تخصصی فعالیت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر