دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رضایی: امکان اقامت موقت معلولان در مراکز بهزیستی فراهم شده است

رضایی: امکان اقامت موقت معلولان در مراکز بهزیستی فراهم شده است
سرپرست بهزیستی استان تهران گفت: در گذشته امکان اقامت موقت معلولان در مراکز توانبخشی بهزیستی وجود نداشت و در حال حاضر این شرایط برای خانواده‌های دارای فرزند معلول فراهم شده است.
کد خبر : 859671

یوسف رضایی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: پیگیری نیازها و حقوق معلولان اولویت نخست سازمان بهزیستی به شمار می‌آید و سعی ما این است که با به‌کارگیری تمام امکاناتی که در درون سازمان بهزیستی وجود دارد و همچنین با استفاده از امکانات و روابط همکاری دیگر مجموعه‌ها برای تحقق اهداف و حقوق مربوط به معلولان قدم برداریم.

وی تصریح کرد: ارتقای سطح خدماتی که در حال حاضر به معلولان تحت پوشش در قالب خدمات و حمایت‌های توانبخشی ارائه می‌شود نیز از دیگر اهداف مهم در معاونت توانبخشی بهزیستی استان است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران همچنین خاطرنشان کرد: تغییرات زندگیِ امروز در جامعه نسبت به گذشته هم اکنون با سرعت بیشتری همراه است و برای حضور و فعالیت معلولان در جامعه باید متناسب با نیاز آن‌ها بستر را فراهم کرده و فضا و امکانات مورد نیاز را برای رشد و شکوفایی استعداد معلولان آماده کنیم.

رضایی در ادامه یادآور شد: در گفت‌وگو به هیچ عنوان چیزی به عنوان "اقامت موقت" معلولان در مرکزی وجود نداشت و مثلا خانواده دارای فرزند معلول نمی‌توانست به طور موقت یعنی چند ساعت در طول روز او را به مرکزی مختص معلولان بسپرد و به کارهای خود بپردازد، اما در حال حاضر این شرایط فراهم شده است.

وی تاکید کرد: اگر به‌عنوان مثال مادری که فرزند معلول دارد و به سرطان مبتلا است و نیاز دارد برای انجام شیمی‌درمانی خود چند ساعتی را در مرکز درمانی باشد، می‌تواند فرزند معلول خود را در این مدت زمان به مرکز اقامت موقت معلولان بسپرد و کارهای درمان خود را پیگیری کند.

رضایی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها دارای فرزند معلول برای بهره‌مندی از اقامت موقت فرزند خود در مراکز بهزیستی می‌توانند به معاونت امور توانبخشی مراجعه کرده و با ثبت درخواست خود برای دریافت خدمات به مراکز مربوطه ارجاع داده می‌شوند.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران اضافه کرد: این معاونت یک مجموعه مراجع‌محور است و شرایط را برای تسهیل هر چه بیشتر رفت و آمد و مراجعه معلولان به معاونت توانبخشی فراهم کرده‌ایم.

رضایی تصریح کرد: عمل‌گرایی و نگاه تخصصی و علمی به موضوعات این حوزه یعنی مسائل مربوط به معلولان و اقدامات و خدمات توانبخشی از مهمترین برنامه‌های معاونت امور توانبخشی در بهزیستی استان تهران محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر