دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 تير 1402 - 19:02
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

جشن 10 کیلومتری غدیر در شادی‌آفرینی جامعه اثرگذار است

جشن 10 کیلومتری غدیر در شادی‌آفرینی جامعه اثرگذار است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برگزاری باشکوه جشن بزرگی به مانند مهمونی ده کیلومتری غدیر با استفاده از ظرفیت مردمی می‌تواند در شادی آفرینی در جامعه، بسیار اثرگذار باشد.
کد خبر : 856954

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار داشت: هرقدر وضع اقتصادی مردم بهتر باشد بی شک شادتر و بانشاط‌تر خواهند بود به همین دلیل هم دولت موظف به برنامه‌ریزی مناسب برای افزایش میزان شادی جامعه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، نهاد‌های مردم نهاد یا سازمان‌های دولت محور است. 

نماینده مردم سرپل ذهاب و قصر شیرین افزود: فضای شاد خود به خود به وجود نمی‌آید و آن را باید ایجاد شود. ایجاد چنین فضایی، مشروط به برنامه ریزی متناسب با نیازمندی‌های مردم در طیف‌های مختلف است.

وی گفت: دولت باید برای هریک از طیف‌های جامعه جوانان، سالمندان و بانوان برای ایجاد فضای بانشاط برنامه ریزی کند و در هر مقطعی از زندگی افراد، برنامه‌هایی متناسب با سن آن‌ها ارائه شود.

حیدری ادامه داد: شاد بودن نیاز به برنامه ریزی فرهنگی دارد که البته باید دولت محور باشد و با استفاده از ظرفیت خود مردم، بتوانیم جامعه‌ای همواره شاد را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات در این راستا اقدامات خوبی داشته، یادآور شد: برای داشتن جامعه‌ای شاد، نیاز به برنامه‌ریزی درست و متناسب با نیازمندی عادی جامعه داریم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مجلس دستگاه اجرایی نیست و فقط قانونگذار و نظارت کننده است گفت: دولت باید همه برنامه‌ها را ارائه بدهد و اگر نیاز به تصویب قانون باشد مجلس آمادگی دارد برای افزایش شادی مردم حتما در این زمینه ورود کند.

این نماینده مجلس با بیان این که هیچ منع قانونی برای ایجاد نشاط در جامعه در چارچوب قوانین، وجود ندارد، گفت: دولت با استفاده از ظرفیت مردمی می‌تواند فضا را بانشاط کند و با رفع نیاز‌های اقتصادی مردم، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه بی شک می‌توانیم مردمی شاد داشته باشیم.

وی درباره میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر هم گفت: در چنین عید بزرگی، همه مردم شاد هستند و باید برای استمرار این شادی، برنامه ریزی‌های درست داشت تا بتوان نتایج آن را دید.

حیدری خاطرنشان کرد: برگزاری باشکوه چنین جشن بزرگی با استفاده از ظرفیت مردمی می‌تواند در شادی آفرینی در جامعه، بسیار اثرگذار باشد بنابراین چنین جشن‌هایی را باید بیشتر در کانون توجه قرار داد تا با استفاده از ظرفیت بالای آنها، شادی را در جامعه استمرار بخشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر