دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 تير 1402 - 16:53

مخبر: دولت با تمام توان از فعالیت‌های جهادی حمایت می‌کند

مخبر: دولت با تمام توان از فعالیت‌های جهادی حمایت می‌کند
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت با تمام توان نیاز به پشتیبانی گروه‌های جهادی برای رسیدن به اهداف خود دارد و در این راستا از هیچ کمک و حمایتی به فعالان جهادگر کشور دریغ نخواهد کرد.
کد خبر : 854142

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مخبر ظهر امروز (پنج شنبه) در نشست با جمعی از فعالان جهادی کشور با اشاره به اینکه در شرایط کنونی نقش گروه‌های جهادی برای کمک به دولت بیشتر از گذشته احساس می‌شود، تأکید کرد: جریان جهادی به عنوان فرزند انقلاب اسلامی در طول سالیان گذشته نقشی بسیار مهم در کمک به مسائل کشور داشته است. 

وی روحیه ایثار، کمک به مردم برای رضای خدا و عدالتخواهی را مهمترین ویژگی‌های جریان جهادی در نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: دولت با تمام توان نیاز به پشتیبانی گروه‌های جهادی برای رسیدن به اهداف خود دارد و در این راستا از هیچ کمک و حمایتی به فعالان جهادگر کشور دریغ نخواهد کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به ایجاد شبکه استانی مجموعه‌های جهادی در سرتاسر کشور گفت: باید این شبکه استانی به شبکه‌های شهری و به ویژه روستایی گسترش یابد تا به عنوان یک ابزار مهم در دستگاه‌های استانی و محلی در شناسایی و حل مشکلات هر منطقه بکارگیری شود.

مخبر با اشاره به تغییر راهبرد دشمنان جمهوری اسلامی از تهدید نظامی به جنگ اقتصادی، افزود: دولت توانست با نگاه و رویکرد جهادی مشکلات کشور را از زمان روی کار آمدن از پیش روی بردارد. 

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «مهار تورم و رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری تأکید کرد: ایشان علاوه بر ارایه این راهبرد کمّی، مردمی سازی اقتصاد را نیز به عنوان یک راه حل برای برون رفت از مشکلات و تحقق این راهبرد اعلام کرده اند.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تحقق شعار سال جز با سپردن امور به مردم توسط نیرو‌های جهادی مخلص محقق نمی‌شود و گروه‌های جهادی سرمایه دولت برای به صحنه آوردن مردم در همه ابعاد هستند. 

حیدری مسئول این قرارگاه جهادی نیز با اشاره به برنامه‌های دو روز گذشته نمایندگان استانی، در این جلسه به تشریح اقدامات و فعالیت‌های این تیم جهادی در بخش‌های مختلف از جمله نیروسازی در راستای محرومیت زدایی مناطق محروم کشور، برنامه ریزی، آسیب شناسی و شناسایی مشکلات در مناطق مرز نشین و دورافتاده کشور، برگزاری ۲۰۰ جلسه با دستگاه‌های مختلف و انعقاد تفاهم نامه‌ها برای کمک به دستگاه‌های دولتی و نهاد‌های انقلابی، ارایه ۷۵۰۰ خدمت بهداشت و درمان در ۹ استان، اجرای ۱۹ پروژه آبرسانی در ۱۰ استان، ارایه ۶ هزار پروژه خدمات آموزشی، فرهنگی و بسته‌های معیشتی پرداخت.

همچنین نمایندگان استانی این مجموعه جهادی در این نشست پیشنهادات، مشکلات و راهکار‌های خود را در زمینه‌های توجه به شبکه نیروی انسانی جهادی، هماهنگی و همکاری مسئولان استانی و شهرستانی با جهادگران، کمک به هوشمندسازی و بسترسازی گروه‌های جهادی در سرتاسر کشور، نیاز به ساماندهی حلقه مفقوده مسئولیت اجتماعی نهاد‌های دولتی و خصوصی با کمک تیم‌های جهادی به ویژه در مناطق محروم و مرزنشین و توجه ویژه و بیش از گذشته دولت سیزدهم به تیم‌های جهادی مطرح کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر