دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 خرداد 1402 - 21:53
تکواندو گرندپری رم

نقره ارزشمند کیانی در سرزمین چکمه/ جونز افسانه‌ای مانع طلایی شدن نماینده ایران

نقره ارزشمند کیانی در سرزمین چکمه  جونز افسانه‌ای مانع طلایی شدن نماینده ایران
دارنده نشان طلای قهرمانی جهان باکو در روز نخست رقابت‌های گرندپری رم ۲۰۲۳ به مدال نقره دست یافت.
کد خبر : 851611

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری علم و فناوری آنا، رقابت‌های گرندپری رم ۲۰۲۳ امروز (جمعه) با برگزاری مسابقات اوزان ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم آقایان و ۵۷- کیلوگرم بانوان آغاز شد که از میان ۴ نماینده کشورمان تنها ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان با برتری مقابل رقبای خود به مدال نقره رسید.

«ناهید کیانی» دور نخست مقابل «فاناپا هارنسوجین» از تایلند قهرمان جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت و ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت. وی در مرحله یک هشتم نهایی وزن ۵۷- کیلوگرم در پیکار با «ندا لعرج» از مراکش با رنکینگ چهارم المپیکی در دیداری سخت و نفس گیر ۲ بر یک صاحب برتری شد و به دور بعدی راه یافت.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۲۳ باکو در مرحله یک چهارم نهایی با پیروزی ۲ بر صفر مقابل «چیالینگ لو» از چین تایپه راهی مرحله نیمه نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد. برنز المپیک توکیو، نقره جهانی ۲۰۲۲ و نقره جهانی ۲۰۲۳ از عناوین حریف کیانی بود. نماینده کشورمان در دیدار نیمه نهایی مقابل «کیم یوجین» از کره جنوبی قرار گرفت و توانست در یک دیدار نزدیک و حساس ۲ بر یک حریف خود را شکست داده و راهی فینال شود.

نماینده شایسته ایران در فینال وزن ۵۷- کیلوگرم رقابت‌های گرندپری رم مقابل جید جونز قهرمان افسانه‌ای تکواندو در ۲ راند بازی را واگذار و به مدال نقره بسنده کرد. کیانی در چند روز اخیر عملکرد خیره کننده‌ای داشته به طوری که پس از طلای جهان در باکو حالا نقره خود در رقابت‌های گرندپری را هم کسب کرد.

«ابوالفضل عباسی» در وزن ۸۰+ کیلوگرم در دور نخست «رائول گارسیا مارتینز» از اسپانیا را ۲ بر صفر او شکست داد و در ادامه در مرحله یک هشتم نهایی «امره اتلسی» از ترکیه دارنده مدال برنز مسابقات جهانی باکو ۲۰۲۳ و نایب قهرمان گرنداسلم ووشی را نیز ۲ بر یک از پیش رو برداشت. وی در این مرحله مقابل «ژائوژیانگ سونگ» از چین ۲ بر صفر باخت و حذف شد. در همین وزن «علیرضا نادعلیان» مقابل «مایکون سیکوئرا» از برزیل در ۲ راند باخت و حذف شد.

همچنین «متین رضایی» ملی پوش کشورمان در وزن ۶۸- کیلوگرم بعد از برتری ۲ بر یک مقابل «زید الهلوانی» از اردن، در مبارزه دوم خود در مصاف با «دنیس بارتا» از ایتالیا در دیداری نزدیک نتیجه را ۲ بر یک به حریف خود واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد.

این مسابقات به حضور ۲۵۳ تکواندوکار از ۵۳ کشور به مدت ۳ روز در رم ایتالیا جریان خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر