دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 خرداد 1402 - 16:25

کاظمی: بدشانسی عامل حذف نمایندگان هندبال ایران بود

کاظمی: بدشانسی عامل حذف نمایندگان هندبال ایران بود
ستاره ملی پوش هندبال گفت: نمایندگان ایران در مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا عملکرد خوبی داشتند و بدشانسی گریبانگیر آن‌ها شد.
کد خبر : 851517

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرحله گروهی رقابت‌های جام باشگاه‌های هندبال آسیا به پایان رسید و سپاهان اصفهان و شهید شاملی کازرون به عنوان ۲ نماینده هندبال ایران از رسیدن به جمع ۴ تیم برتر باز ماندند.

سپاهان از ساعت ۱۷ روز جمعه (۱۹ خرداد ماه) مقابل الکویت برای رسیدن به عنوان پنجمی به میدان می‌رود و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون هم ساعت ۱۵ همین روز مقابل نماینده عمان برای عنوان هفتمی تلاش می‌کند.

امین کاظمی ستاره ملی‌پوش هندبال ایران که چند ماهی است به دلیل مصدومیت از میادین دور بوده، عملکرد فنی نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: هردو نماینده ایران در این مسابقات خوب کار کردند و اسیر تجربه و حرفه‌ای‌گری حریفانشان شدند. این یک واقعیت است که تیم‌های دیگر قاره و مخصوصاً کشور‌های عربی در سالیان گذشته سرمایه‌گذاری زیادی روی این رشته ورزشی کرده‌اند.

وی افزود: متأسفانه لیگ ما چند هفته پیش تمام شد و من فکر می‌کنم بازیکنان از لحاظ بدنی تا حدودی خسته بودند. اگر به مسابقات سپاهان و شاملی دقت کنید، بازیکنان موقعیت‌های ۱۰۰٪ زیادی را هدر می‌دادند و من فکر می‌کنم این نشات گرفته از خستگی بدنی آنان بود.

کاپیتان تیم ملی هندبال ساحلی کشورمان به روند صعودی تیم‌های قاره آسیا اشاره کرد و گفت: اگر به طورکلی بخواهم تیم‌های این سری از مسابقات را آنالیز کنم تیم‌های عربی از بازیکنان شاخص و عالی برخوردار بودند که از نظر تاکتیک و عملکرد در سطح آسیا جزو تاپ‌ها هستند. برگزاری اردو‌های متعدد خارجی و تورنمنت‌های اروپایی بسیار قوی باعث می‌شود این بازیکنان در مواجهه با بقیه تیم‌ها بسیار با اعتماد به نفس وارد زمین بشوند و بهترین عملکرد را در دفاع و حمله از خود نشان بدهند.

وی ادامه داد: مطلب قابل توجه از نظر من که بازی‌ها را از نزدیک آنالیز می‌کردم، برنامه‌های دقیق و تاکتیک‌های مدونی بود که تیم‌ها داشتند. باشگاه‌های آسیا چه در دفاع و حمله کاملا با پلن و تاکتیک عمل میی‌کنند و نکته مهم این است که بسیار هماهنگ هستند، تک روی ندارند و به معنای واقعی کار تیمی را به نمایش می‌گذارند.

کاظمی در پایان تصریح کرد: امیدوارم تیم‌های ایرانی نیز این تیم ورک و هماهنگی را پیدا کنند و این اتفاق عملی نمی‌شود مگر با اردو‌های خارجی و مسابقات دوستانه. واقعیت این است که ما مربیان بسیار عالی و زحمتکشی داریم، گلر‌های شایسته و بازیکنان خیلی خوبی داریم. اکر هماهنگ‌تر باشیم قطعا برد در زمین برای ما خواهد بود. امیدوارم در دور بعدی با برنامه‌ریزی دقیق باشگاه‌های ایرانی سرآمد تمام تیم‌ها باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر