دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 خرداد 1402 - 16:13
آنا گزارش می‌دهد؛

وزرای دولت در سفر به استان آذربایجان شرقی چه کردند؟

وزرای دولت در سفر به استان آذربایجان شرقی چه کردند؟
در ادامه سفر رئیس جمهور به همراه هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی، وزیر کشور از مناطق حاشیه نشین تبریز و وزیر بهداشت از شبکه بهداشت چاراویماق بازدید کردند.
کد خبر : 851516

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، صبح امروز حجت‌الاسلام رئیسی رئیس جمهور به همراه هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی سفر کردند.

حضور وزیر کشور در منطقه حاشیه نشین تبریز

وزیر کشور با حضور در منطقه حاشیه نشین تبریز از بزرگترین پروژه ساماندهی حاشیه نشینی تبریز که از آن به عنوان طرح نجات تبریز یاد می‌شود، بازدید کرد.

پروژه ۴۵ متری انقلاب در متراکم‌ترین منطقه کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین تبریز اجرا می‌شود. حدود ۳۳۰ ملک در مسیر پروژه قرار دارد که حدود یک سوم آن توسط شهرداری تبریز تملک و تخریب شده است.

نوسازی بافت فرسوده، کاهش بار ترافیکی، بهبود دسترسی به فضاهای عمومی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه امکانات بخش عمومی، ارزش افزوده برای املاک همجوار و از همه مهم‌تر تسهیل در امدادرسانی در مواقع بحرانی به ویژه هنگام وقوع سیل و زلزله از جمله اهداف و آورده‌های اجرای این پروژه خواهد بود.

 

بازدید وزیر بهداشت از شبکه بهداشت و درمان شهرستان چاراویماق

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان چاراویماق بازدید کرد.

وی در جریان این سفر ضمن حضور در بیمارستان امیرالمومنین چاراویماق از بخش‌های اورژانس، داخلی، درمانگاه و ... بازدید کرد.

عین‌اللهی وزیر بهداشت همچنین در آیین کلنگ زنی مرکز جامع سلامت اسبفروشان شهرستان سراب از افزایش ۱۵ هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور خبر داد و گفت: با این افزایش تعداد کل تخت‌های بیمارستانی به ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی رسیده است.

گفتنی است؛ مرکز جامع سلامت اسبفروشان در شهرستان سراب در زمین به مساحت ۶۲۰ متر مربع و با اعتبار پیش بینی شده ۱۰۰ میلیارد تومان مورد کل زنی قرار گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) هشترود و بهره‌برداری از دستگاه «سی‌تی‌اسکن» این مرکز درمانی گفت: بخش اعظمی از مشکلات دارو که گاهی به آن مبتلا می‌شویم به خارج از حوزه سلامت کشور مربوط است اما اکنون کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی همچنین پس از بازدید از این بیمارستان، دستور لازم برای مقاوم‌سازی بخش ناایمن آن که بدون استفاده رها شده است، را صادر کرد.

 

بهره برداری از طرح انتقال آب به شهر سهند

همزمان با سفر استانی هیات دولت، بهره برداری از طرح انتقال آب و ایستگاه پمپاژ آب آشامیدنی پایدار شهر سهند با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد.

این طرح به طول ۷ کیلومتر با ۱۷ دستگاه الکترو پمپ و ۳ ایستگاه پمپاژ با هزینه ۲۲۰ میلیارد تومان اجرا شده است.

با بهره برداری از این طرح آب آشامیدنی پایدار مساکن در دست ساخت طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند تامین شد.

 

بازدید سرپرست وزارت جهادکشاورزی از شهرک گلخانه ای عجب شیر

در جریان سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، به عنوان نماینده رئیس جمهور، از شهرک گلخانه ای عجب شیر بازدید کرد.

شهرک گلخانه‌ای عجب شیر به مساحت ۳۹ هکتار واقع در اراضی روستای شیشوان که ۱۰۰ درصد زیرساخت های آن شامل جاده دسترسی و شبکه معابر داخلی، جدول گذاری و هدایت آبهای سطحی، حفر و تجهیز چهار حلقه چاه ، خط انتقال آب ، استخر ذخیره و شبکه توزیع آب داخلی، خط انتقال و ایستگاه تقلیل فشار گاز و شبکه توزیع داخلی گاز ، نیرو رسانی و شبکه توزیع برق ۲۰کیلو ولت و فنس کشی کل شهرک اجرا و به اتمام رسیده است.

 

۴۵۰هکتار از شبکه پایاب سد سهند افتتاح شد

همچنین در این سفر، ۴۵۰ هکتار دیگر از شبکه پایاب سد سهند با حضور علیرضا الماسوندی معاون وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

 

شاخص کیفی هوای تبریز ۳۶درصد بهبود یافته است

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مراسم رونمایی از یک‌هزار دستگاه تاکسی جدید شهرداری تبریز از تبریز به عنوان پاک‌ترین کلانشهر کشور از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اظهار کرد: بر اساس داده‌های پایش هوا در کشور، شاخص کیفی هوای پاک این کلانشهر نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد بهبود یافته است.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر