دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 خرداد 1402 - 00:01
تغییر سه مدیرعامل در طول یک فصل فاجعه است

پاشازاده: معضل استقلال این است که دخل و خرجش همخوانی ندارد/ساپینتو قراردادی نداشت و تصمیم گرفته بود برود

پاشازاده: معضل استقلال این است که دخل و خرجش همخوانی ندارد ساپینتو قراردادی نداشت و تصمیم گرفته بود برود
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: یکی از بزرگترین معضلات استقلال همخوانی نداشتن دخل و خرج با هم است.
کد خبر : 851514

مهدی پاشازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص جدایی ساپینتو از تیم استقلال اظهار داشت: خیلی موضوع عجیب غریبی نیست بالاخره وقتی قراردادی بین طرفین وجود ندارد ساپینتو هم تصمیم گرفته بود برود. خیلی نمی‌توان راجع به او صحبت کرد البته مزیای مثبت او این بود که توانست تیم را به نحوی بالای جدول نگه دارد و کنار آن به فینال جام حذفی برساند برعکس آن هم این بود که در لیگ نوسانات او از لحاظ نتیجه‌گیری زیاد بود اما باز توانست تا هفته‌های پایانی تیمش را در بین بالانشینان جدول نگه دارد. نباید فراموش کرد مشکلات درونی خود باشگاه استقلال هم مزید بر علت بود.

**اخراج ساپینتو از کنار خط تمرکز خودش و تیمی را بهم می‌ریخت

وی افزود: خود ساپینتو هم مشکلاتی داشت به مانند اخراج‌هایی که در لیگ توسط داوران صورت می‌گرفت، همین مسائل منجر به این می‌شد که تمرکز خودش و تیم استقلال با مشکل مواجه شود و این شد که تصمیم به جدایی گرفت و شاید موارد دیگر هم در گرفتن این تصمیم بی تاثیر نبوده است. 

** یکی از بزرگترین معضلات استقلال همخوانی نداشتن دخل و خرج با هم است

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره مطرح شدن دو مربی ایتالیایی و اسپانیایی برای حضور روی نیمکت استقلال در فصل آینده گفت: من شناخت چندانی نسبت به روبرتو بوردین و خوان رامون لوپز ندارم بالاخره تصمیمی است که توسط مسئولان باشگاه استقلال گرفته شده و باید ببینیم وضعیت در ادامه چطور پیش خواهد رفت. معتقدم یکی از بزرگترین معضلات استقلال همخوانی نداشتن دخل و خرج با هم است و به هم اصلأ نمی‌خورد. باید این مشکل از ریشه برطرف شود.

**نکونام می‌تواند هم در استقلال موفق شود و هم نتیجه نگیرد

پاشازاده در خصوص اینکه جواد نکونام را گزینه‌ای ایده‌آل برای هدایت استقلال می‌بیند یا خیر، توضیح داد: درباره جواد نکونام نمی‌دانم چه چیزی بگویم اما اینکه در این شرایط چه مربی ایران و چه خارجی باشد چندان فرقی ندارد زیرا ابتدای امر باید فلسفه باشگاه مشخص شود که در این برهه زمانی تصمیمشان روی گزینه داخلی است یا خارجی. باید تمام جوانب را در نظر گرفت و جواد نکونام هم جزو آن دسته مربیانی است که می‌تواند بیاید و موفق باشد و بر عکس آن هم می‌تواند نباشد. فلسفه و رویکرد باید این باشد هر کسی بیاید باید حمایت صددرصدی شود تا تیم در فصل آینده بتواند بهتر از امسال نتیجه بگیرد.

**تغییر سه مدیرعامل در طول یک  برای استقلال واقعا فاجعه آمیز است

وی درباره مشکلات سرخابی‌ها برای خصوصی شدن گفت: در این مورد مشکلات متعددی داریم به مانند اینکه چندین سال بحث خصوصی‌سازی و موارد این چنینی وجود ندارد و کنارش تغییر مدیریت از عیب‌های ورزش کشور از جمله فوتبال است. همین تغییر زودهنگام مدیریت‌ها نشان دهنده ثبات مدیریتی در کشور ما  است. باید مشاهده کنیم چه اتفاقاتی در عربستان می‌افتد و چه چیزی در فوتبال ما و آنوقت توقع داریم با این شرایط برویم و قهرمان آسیا هم شویم. تغییر سه مدیرعامل در طول یک فصل سال برای استقلال واقعا فاجعه‌آمیز است، وقتی یک شخصی می‌رود پشت میز بنشیند مطمئن نیست تا چه مدت پشت میزش حضور دارد و طبیعات با این شرایط نمی‎توانید کاری هم انجام دهید و تمام این مسائل در نتیجه نگرفتن یک تیم تاثیرگذار است. ان‌شاءالله اتفاقات خوبی برای دو تیم سرخابی بیفتد و هر کسی می‌آید در نظر بگیرد که شاید 60 تا 70 درصد مردم علاقه‌مند به این دو تیم هستند و این اتفاق روی زندگی شخصی برخی مردم هم تاثیرات خودش را می‌گذارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر