دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 خرداد 1402 - 12:07

سرمربی خارجی شطرنج نیامده رفتنی می شود؟

سرمربی خارجی شطرنج نیامده رفتنی می شود؟
ولادیمیر کرامنیک روس به عنوان گزینه سرمربی‌گری تیم ملی شطرنج ایران در نظر گرفته شده است، اما هنوز مشخص نیست چه زمانی وارد ایران می‌شود.
کد خبر : 851460

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حدود چند ماهی است که مسئولان فدراسیون شطرنج ایران اعلام کرده‌اند که قرار است با یک مربی روس برای هدایت تیم ملی قرارداد انعقاد کنند. هر چند که هنوز این قرارداد نهایی نشده اما رییس فدراسیون شطرنج می‌گوید اگر مشکل خاصی نباشد این مربی می‌تواند تا تیر ماه به ایران بیاید.

این در حالی است که هفته گذشته بود رییس فدراسیون شطرنج در دومین سال حضورش بر مسند ریاست این فدراسیون تصمیم گرفت عطای کار را به لقایش ببخشد و از طرف دیگر بحث ممنوعیت انعقاد قرارداد با مربیان خارجی منجر شده تا حضور این مربی سرشناس روس برای حضور در ایران دچار ابهام شود. 

در همین رابطه حسن تامینی رییس فدراسیون شطرنج به خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، گفت: ما با این مربی روس صحبت کردیم و حتی با مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم مکاتباتی انجام داده‌ایم و با آنها از هر لحاظی هماهنگ هستیم. در این زمان اکثر بچه‌های ما در مسابقات خارجی حضور دارند و در هر بازه‌ای که زمان آنها خالی شود با مربی روس صحبت خواهیم کرد تا به ایران بیاید و قراردادش نهایی شود.

گفتنی است ولادیمیر کرامنیک استاد بزرگ شطرنج اهل روسیه و قهرمان سابق شطرنج جهان از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۷ بوده و بالاترین ریتینگ او (۲۸۱۷٫۵) در مارس ۲۰۱۳ بوده که او را به ششمین شطرنج‌باز برتر تاریخ تبدیل کرده است. از طرفی باید دید که در نهایت قرارداد این مربی با فدراسیون شطرنج ایران نهایی می‌شود؟ 

 
 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر