دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 خرداد 1402 - 13:33
تازه‌های نشر دانشگاه آزاد اسلامی؛

کتاب «ارمنستان و مسائل امنیتی پیرامون» رونمایی شد

کتاب «ارمنستان و مسائل امنیتی پیرامون» رونمایی شد
کتاب «ارمنستان و مسائل امنیتی پیرامون» نوشته دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل و استادیار روابط بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا رونمایی و معرفی شد. 
کد خبر : 851348

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، کتاب «ارمنستان و مسائل امنیتی پیرامون» نوشته گقارد منصوریان دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل و بشیر اسماعیلی استادیار روابط بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا رونمایی و معرفی شد. 

این کتاب که توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا منتشر شده، درباره مسائل ژئوپلیتیک و تهدیدات امنیتی در منطقه قفقاز جنوبی بوده و در کنار موضوعات فوق، مباحثی درباره تاریخچه ارمنستان و سیر تحولات مهم و تأثیرگذار در این منطقه مورد بررسی قرار گرفته است.

بشیر اسماعیلی استادیار روابط بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا و یکی از نویسندگان کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با تبیین ضرورت انتشار این دست کتب برای رفع کمبود منابع علمی و دانشگاهی با موضوع منطقه قفقاز جنوبی، رویکرد علمی و بی‌طرفانه کتاب را ازجمله ویژگی‌های مهم آن دانست.

به گفته اسماعیلی آنچه مورد نقد این کتاب است، خطر نژادپرستی و ناسیونالیسم افراطی بوده که به‌طور دقیق باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه روند دقیق داوری‌ها در نشر کتب دانشگاهی، موجب ارتقا سطح آنها است، رویکرد علمی کتاب حاضر را خلاف هرگونه تعصب و سوگیری دانست و آن را اثری بی‌طرفانه قلمداد کرد.

گقارد منصوریان دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا و نویسنده دیگر این کتاب نیز با معرفی بخش‌ها و فصول کتاب، به تشریح اهمیت و ضرورت بسط تحقیقات و پژوهش‌های مرتبط با منطقه آسیای میانه و قفقاز اشاره کرد.

وی افزود: این کتاب با هدف انتقال حقایق حول محور امنیت ارمنستان نگاشته شده و سعی شده با استفاده از نظریه‌ها و رویکرد‌های روابط بین‌الملل، چالش‌ها و تهدیدات امنیتی بررسی و راهکار‌هایی برای خنثی‌سازی آن ارائه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر