دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 خرداد 1402 - 17:24
معاون دانشگاه آزاد ملارد:

مسئولان از ساده‌زیستی و مردم‌داری امام خمینی(ره) درس بگیرند

مسئولان از ساده‌زیستی و مردم‌داری امام خمینی(ره) درس بگیرند
ابوالفضل ذکائی گفت: مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ساده‌زیستی و مردم‌داری امام خمینی(ره) درس بگیرند.
کد خبر : 850662

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، ابوالفضل ذکائی معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان ملارد با تسلیت به مناسبت ایام ارتحال ملکوتی امام خمینی رحمه الله علیه گفت: ساده‌زیستی و مبارزه با اشرافی‌گری و استقرار در حسینیه جماران از ویژگی‌های امام بود.

وی ادامه داد: افرادی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارای مسئولیت هستند باید به ویژگی‌های شخصیتی امام راحل نگاه ویژه‌ای داشته باشند. نظامی که مبتنی بر اشرافی‌گری باشد با آداب و منش امام خمینی رحمه الله علیه هیچ سنخیتی ندارد.

این مقام مسئول افزود: اگر افرادی با لباس دین و ذکر امام امام گفتن بخواهند خوی اشرافی‌گری و فاصله طبقاتی را در جامعه گسترش دهند، وضعیت این افراد بدتر از دوران طاغوت است.

ذکائی با بیان اینکه فاصله گرفتن بعضی از مدیران از بدنه مردم دارای آسیب‌های مختلفی است، عنوان کرد: گاهی بعضی از مدیران و مسئولان در مناطق و شهر‌های کوچک دارای مسئولیت‌های مختلفی هستند و با فاصله گرفتن از بطن جامعه و مردم طوری رفتار می‌کنند که با منش و روش امام راحل و مقام معظم رهبری در تضاد است.

وی با بیان سیاست خارجی حضرت امام خمینی (ره) تأکید کرد: امام راحل در همان حسینیه کوچک جماران سیاست خارجی ایران را بنا نهاد و شرق وغرب را به لرزه درآورد. بی‌عدالتی، فساد، رانت و.... در نزد امام هیج جایگاهی نداشت.

مسئولان از ساده‌زیستی و مردم‌داری امام خمینی(ره) درس بگیرند

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد ادامه داد: هرچه از مبانی و مواضع امام فاصله بگیریم به سمت طاغوت پیش می‌رویم. نظام ولایت فقیه نظام موروثی نیست، امام راحل در یک سخنرانی فرمودند که مبادا روزی احمد را جایگزین من کنید که تن من توی گور می‌لرزد.

وی افزود: بعد از امام خلف صالح ایشان حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در طول آین سال‌ها الحق والانصاف نظام اسلامی را از گزند حوادث مختلف داخلی و خارجی عبور داده است. وجود شخص مقام معظم رهبری مایه خیر و برکت برای ملت ایران اسلامی و مسلمانان جهان است.

ذکائی اقدام سخیف اتحادیه اروپا در تحریم بسبج دانشجویی را محکوم کرد و افزود: بی شک این اقدام سخیف و وقیحانه اتحادیه اروپا، اراده آهنین فرزندان امام سیدعلی در نهاد مقدس بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را بیش از گذشته تقویت می‌کند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد گفت: این اقدام عزم دانشجویان بسیجی را برای برداشتن گام‌های بلند، استوار در مسیر ترقی، رشد و پیشرفت ایران اسلامی و فتح قله‌های علم ودانش استوار‌تر می‌‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر